Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Miért nem sikerül megértenem...

Miért nem sikerül megértenem a programozást?

Figyelt kérdés
szeretnék megtanúlni viszonlag jól programozni c nyelven, de egyszerűen nem megy, egyszerűbb dolgokat még talán meg tudnék oldani, de bonyolultabb algoritmusokat nem, egyszerűen nem értem a logikájukat. Belenézek egy egszerűbb scriptbe, nem látom át az egészet, elveszek a változók és a logikai kapuk közt, azt se tudnám hogyan kezdjek hozzá, pedig ez tantárgy volt nállunk suliban, ott is csak az egyszerűbb dolgok mentek. Lehet esélyem 20 évesen viszonylag jól megtanúlni programozni, vagy ehhez már késő, mert ezt fiatalon kell elkezdeni tanúlni, illetve készség kell? Matekból se voltam túl jó.
2013. márc. 2. 19:09
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

1. Tudom, hogy programozásnál nem számít, de a helyesírás is fontos.

2. A matek igen erősen kell ide.


Bármikor elkezdheted a programozást tanulni, csak akarni kell.

2013. márc. 2. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

1. Van egy hírem: te még fiatal vagy! Bőven van időd megtanulni a programozást.

2. Kitartás, elszántság és a téma iránti érdeklődés kell. Ha ez megvan, a többi már menni fog.

3. Matek az kell hozzá, de nem kell, hogy színötös legyél, anélkül is lehetsz jó programozó. Ne feledd, hogy Einstein is tök átlagos tanuló volt.

2013. márc. 2. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
bocs a helyesírásért, csak már ideges voltam, mert mindenki másnak olyan egyszerűen megy, ráadásul fiú vagyok, a fiúk meg általában jók matekból
2013. márc. 2. 19:49
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Itt is látszik, hogy a programozás nem csak a nyelvek ismeretét jelenti.

Gyakorolj sokat, és haladj az egyszerűbb dolgoktól a bonyolultak felé, ne egyből egy 80 soros algoritmust próbálj megérteni.

2013. márc. 2. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 iostream ***** válasza:
100%

"bocs a helyesírásért, csak már ideges voltam"


Amíg a kifogásokat keresed a hibáidra, nem is fogsz megtanulni (se programozni, se mást).

Senki sem születik úgy, hogy tud, gyakorolni kell. A programozás nehéz dolog, csak úgy leszel jó belőle, ha csinálod. Más kódját olvasni meg külön skill.

2013. márc. 2. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Programozáshoz leginkább speciális gondolkodásmód kell (nem maga a matek, de hasonló). Az a lényeg, hogy a folyamatokat meg tudd érteni, fel tudd bontani kisebb, szekvenciákból, elágazásokból, és ciklusokból álló lépésekre.
2013. márc. 2. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 iostream ***** válasza:
Mondd ezt egy LISP programozónak :)
2013. márc. 2. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 Srapnel ***** válasza:
Programozás nélkül még egy boldog, teljes élet lehet a tiéd. Szerintem ne erőltesd, nem fogja megérni. Lehet engem most lehurrogni, de ez az igazság. Fiatal vagy és egészséges, szakmák százai várnak rád, de a programozás szerintem nem a tiéd.
2013. márc. 2. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

mindig csak iostream és a LISP.. :D


(azt még nem vettük az ifstrkolában!)

2013. márc. 2. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
modellezésből jó vagyok, csak szerettem volna megtanúlni programozni, de hát akkor úgy látszik, hogy ez nem az én világom
2013. márc. 2. 23:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!