Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Miért nem sikerül megértenem...

Miért nem sikerül megértenem a programozást?

Figyelt kérdés
szeretnék megtanúlni viszonlag jól programozni c nyelven, de egyszerűen nem megy, egyszerűbb dolgokat még talán meg tudnék oldani, de bonyolultabb algoritmusokat nem, egyszerűen nem értem a logikájukat. Belenézek egy egszerűbb scriptbe, nem látom át az egészet, elveszek a változók és a logikai kapuk közt, azt se tudnám hogyan kezdjek hozzá, pedig ez tantárgy volt nállunk suliban, ott is csak az egyszerűbb dolgok mentek. Lehet esélyem 20 évesen viszonylag jól megtanúlni programozni, vagy ehhez már késő, mert ezt fiatalon kell elkezdeni tanúlni, illetve készség kell? Matekból se voltam túl jó.
2013. márc. 2. 19:09
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Megtanulhatsz, de ajánlok egy Algoritmusok és adatszerkezetek jegyzetet, abból elsajátíthatod a megfelelő szemléletet.

Bár vannak nyelvek, amelyek másként működnek, talán LISPben is lehet úgy programozni, de vannak funkcionális nyelvek, mint a Clean és a Haskell, vagy a deklaratív nyelvek, mint a Prolog, oda egy kicsit más kell.

2013. márc. 3. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
20 évesen?? Persze.. Nem életkorhoz kötött.. Miért mit gondolsz hogy 14 évesen kezdenek el programozni tanulni?? A programozás nem életkorhoz kötött... LOGIKA... TANULÁS.... Meg persze sok matek....
2013. márc. 4. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
azért mondtam mert fiatal korban fogékonyabb az agy
2013. márc. 5. 15:57
 14/15 anonim ***** válasza:
ezt csak a fiatalok mondják :DD
2013. márc. 5. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
ez nem igaz, fiatal korban tényleg fogékonyabb az agy
2013. márc. 5. 17:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!