Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Ezt, hogyan lehet megvalósítan...

Ezt, hogyan lehet megvalósítani? (Tovább lent! )

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Arra lennék kíváncsi, hogy vannak különböző online sakk oldalak. Nos, vannak akik programot használnak a sakk játékhoz, arra lennék kíváncsi, hogy hogyan lehet erre rájönni? Mert vannak olyan oldalak, ahol kiírja, ha valaki programot használ, ill. vannak olyanok is, ahol egyből letiltják az ilyet. Hogyan lehet ezt megoldani, hogy ki mutassa? ill. hogyan működik egyáltalán?!


2013. márc. 3. 18:42
 1/2 anonim ***** válasza:
100% bizonyossággal ilyet nem lehet megállapítani. Persze ha ugyanazon a gépen fut a saakkprogram, ahol az oldalt nézi akkor az oldal esetleg telepíthetett valami kiegészítőt, amivel pár ismert sakkprogramot tud detektálni (mondjuk process neve alapján), de ha feltesszük, hogy 2 tökfüggetlen gépen megy az oldal és a sakkproggi, és a játékos "kézzel" viszi át a lépéseket a sakkproggis gépre azt nem lehet megmondani. Max valami statisztika alapján, hogy nagyon jókat lép.
2013. márc. 3. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Értem.

Tehát akkor 100%-ig nem tudja megmondani, hogy használ-e az illető programot, vagy nem. Két oldalon teszteltem már ezt. Az egyiken kijelezte, a másikon letiltottak. Viszont még úgy nem teszteltem, hogy másik gépen csinálom. Megfogom próbálni úgy is, kiváncsi vagyok rá. Azt, hogy valaki nagyon jó lépéseket tesz, az benne van a pakliban. A sakk ugyebár egy stratégiai játék, amiben vannak jobbak, és rosszabbak, akárki megláthatja a legjobb lépéseket. Ha viszont ez alapján dönti el a gép, akkor az viszont igazságtalanság.

2013. márc. 3. 20:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!