Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogyan oldható meg? A szervere...

Hogyan oldható meg? A szerveremen egy adott PHP meghatározott időközönként lefut. Az lenne a lényeg, hogy ez inputot küldjön egy másik szerver PHP fájljának a textfield-jeibe. (Olyan megoldás kellene, ami nem GET-es, tehát nem URL-be írott érték. )

Figyelt kérdés

2013. márc. 18. 20:22
 1/6 anonim ***** válasza:

a) POST (ha egyszer nem get)

b) e-mail, ha tudod módosítani a fogadó programot

2013. márc. 19. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Igen, az adott oldal $_POST-tal küldi az értéket.

Viszont a második szerverhez nincs hozzáférésem. (ha lenne, egyszerűen GET-tel küldeném tovább és meg is lenne oldva :D)


Igazából ez egy bot szerű valami lenne, hogy a szerverem mindig lefuttatja mindentől függetlenül, (ez uw-n megoldható, ezzel nincs baj) de a textfield-ekbe kellene érték.


Konkrétan úgy írtam meg az oldalt, hogy az én oldalamban van 3 iframe szépen elrendezve, ezekben vannak a másik szerver oldalai, oda kéne értéket bevinnem.


Köszi a segítséget, de sajnos a kérdés továbbra is él.

Ha esetleg van más ötleted, írj kérlek :)

2013. márc. 19. 07:38
 3/6 Djjjozsiiiii ***** válasza:

ilyen időzített scripteket tudsz CRON jobbal megoldani, ha rendes szervered van ott alapból adnak ilyent, de van online felületű CRON is, ide regelve kaphatsz ingyen:

[link]


Az, hogy egy PHP egy másik szerverre küldjön form adatokat,

CURL -lel lehet, keress rá neten nagyon egyszerű példák vannak rá, de sajnos ingyenes szervereken 99% ban tiltott ez a 'parancs'.


De sok haverod közül csak van egy aki ad egy ilyen fájlt, ami futtat CURL -t, és elérhet külső weboldalt.


J

2013. márc. 19. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Rosszul fogalmaztam meg a kérdésemet. :)

Igazából nem az én tulajdonomban van a szerver, (egyik sem) hanem ultraweb-re regisztrált tárhelyem van.


Köszönöm a válaszod, hasznosnak tűnik, utánanézek. :D

2013. márc. 19. 16:40
 5/6 A kérdező kommentje:

A jó hír az, hogy az ultrraweb abban az 1%-ban van, ami nem tiltja a curl() függvényeket (ha jól értem)


Ezek a tiltott üggvények ömlesztve:


highlight_file diskfreespace exec passthru system popen fsockopen pfsockpen show_source getrusage get_current_user set_time_limit getmyuid getmypid dl leak listen chown chmod chgrp realpath ini_set alter_ini tmpfile link shell_exec symlink sleep openlog virtual highlight_file diskfreespace exec passthru system popen fsockopen pfsockpen show_source getrusage get_current_user set_time_limit getmyuid getmypid dl leak listen chown chmod chgrp realpath ini_set alter_ini tmpfile link shell_exec symlink sleep openlog virtual

2013. márc. 19. 16:49
 6/6 A kérdező kommentje:

Nem igazán értem sajnos, hogyan kedjek neki... :/

Azt olvastam, hogy a szerverre telepíteni kell a ClientURL-t. De angolul nem igazáb beszélek, magyarul nem sok leírás van, a google fordító meg nem sokat ér...


Ha van egy kis időd 3. kommentíró, megköszönném a segítséged.

2013. márc. 19. 17:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!