Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Tudnátok mondani nekem egy...

Tudnátok mondani nekem egy hatékony és nagyon jól átlátató módszert sok if lekezelésére?

Figyelt kérdés

Nem akarok írni 40 if et külön a kódba.

Nem túl szép módszer volna szerintem.

Képzeljetek el 40 if et egymás alatt és még az else águk is amiben lehetnek még továbbiak.


Egy játék amiben nagyon sok a képesség és sok minden történhet benne.


Abban állandóan nagyon sok mindent le kéne ellenőrizni.


Nem vagyok még profi de már írtam amőbát.

Tudnátok úgy válaszolni hogy megértsem.

Nem kell valami túlkomplikát adatszerkezet csak,hogy szebben nézzen ki ez az egész mert 40 if egymás alatt nekem nem tetszik.


2013. márc. 19. 16:25
 1/6 anonim válasza:
Nem tudom az miket vizsgálgatsz, de nézz utána a Switch Case-nek hátha segít. :)
2013. márc. 19. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy az is megoldás, ha egy 32 bites int bitjeit billegteted be/ki a feltételek alapján, és erre az int-re írsz egy case/switch-et. Nem tudom, mennyire tudod elképzelni, mire gondolok. Ha gondolod, írj privit, megpróbálok segíteni.
2013. márc. 19. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
ha nagyon-nagyon sok az if akkor tedd a feltételeket ill. értékeket egy-egy tömbbe, és egy ciklusban futtasd végig az ellenőrzést. Így áttekinthetőbb, szerkeszthetőbb, módosíthatóbb és nem kell annyit gépelni...
2013. márc. 19. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Srapnel ***** válasza:

Táblázatot kell használni/implementálni.

De az sem mindegy, hogy az if-ekben milyen feltételek vannak, van-e összefüggés közöttük, meg ilyesmi.

2013. márc. 19. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szerintem ha jól csinálod, akkor nem kell sok if. Tudsz mondani egy példát? Előfordulhat, hogy egymás után sok feltételvizsgálat kell, de hogy rengeteg, és ráadásul egymásba ágyazott, az nagyon ritka.
2013. márc. 19. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Itt egy link a Switch-hez, persze ez C#, de más nyelveken is van.

[link]

2013. márc. 20. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!