Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hol érdemes Javát tanulnom?

Hol érdemes Javát tanulnom?

Figyelt kérdés
Megnéztem video tutorialokat, végig is csináltam őket, de még mindíg nem érzem úgy hogy tudok magam programozni. Érdemes-e könyvből tanulnom? Vagy jobban tenném ha egy drága tanfolyamot elvégeznék?
2013. ápr. 6. 19:05
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha tudod az alapvető nyelvtanát akkor próbálj megoldani egyszerűbb problémákat. Ezer + 1 ilyen jellegű feladatot találsz a neten, ezzel fejleszted az úgynevezett "algoritmizálási" képességed ami lényegében a programozás lelke.
2013. ápr. 7. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Értem. És mégegy kérdést szeretnék föltenni. Milyen adatbázis kezeléssel foglalkozó programnyelveket tudsz ajánlani?
2013. ápr. 7. 19:42
 3/6 anonim ***** válasza:
MySQL és PHP.
2013. ápr. 8. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2013. ápr. 8. 21:41
 5/6 anonim ***** válasza:

A fenti hülyeségeket mond.


A JAVA-hoz nem nyelvtanár kell... Fogtam is a fejem...


Veszel egy Java-val foglalkozó könyvet ami 1.5+ os verzióhoz lett írva (jelen pillanatban a 1.7 a legfrissebb).


Fogsz 1 Laptopot vagy egy PC-t az Oracle oldaláról letöltesz egy JDK-t mondjuk JDK7-et. De google azonnal megtalálja mi kell neked. De fontos hogy a gépednek megfelelőt szedj le.


-----------

MySQL az adatbázis. Semmi köze a JAVA nyelvhez, de összelehet kapcsolni a kettőt, de nem feltétlenül csak ezt a kettőt lehet.


PHP: Az egy webprogramozási nyelv. Annak meg FŐLEG semmi köze a JAVA-hoz...

2013. ápr. 13. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Ha nem tudsz magad feladatokat kitalálni: [link]

Itt találsz bőven feladatot és ha megoldottad láthatod a többiek megoldását is különböző nyelveken.

Ameddig nem tudod a nyelvtant kisebb feladatokall érdemes próbálkozni. A drága tanfolyamok semmit sem érnek.

PHP script nyelv, amit lehet webprogramozásra használni.

2013. ápr. 18. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!