Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Milyen programozási nyelvet...

Milyen programozási nyelvet volna érdemes tanulnom?

Figyelt kérdés
Régi vágyam, hogy ilyennel próbálkozzak, és mostanában úgy gondolom, jól is jöhetne. Az elképzeléseim a következők: viszonylag egyszerű, amelyhez nem kell sok háttértudás (eléggé minimális tapasztalatom van ilyen nyelvekkel kapcsolatban), amelyekkel képes vagyok olyan programokat készíteni, amelyek egyszerű "beírok valamit, és bizonyos, előre megadott szabályok alapján kiad egy megoldást", komoly grafikus megoldásokban nem gondolkozom, viszont fontos volna, hogy az így elkészített program más gépeken is működjék (Windows alatt). Elnézést, hogy ennyire homályosan fogalmazok, de most ennél jobban nem megy, meg azért is, ha komoly hiánmyokra vall a kérdésem, de ha nem így lenne, nem volna mit kérdeznem. Nézegettem már a programokat, és volan elképzelésem, de kíváncsi vagyok egyéb véleményre, valamint, ha esetleg van más ismeret, amelyet még érdemes volan elsajátítanom.
2011. ápr. 7. 19:21
 1/7 anonim ***** válasza:
Python! Mindent tud, amit akarsz, és nagyon barátságos a kezdőkhöz, de magasabb szinten is jól használható.
2011. ápr. 7. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Pascal. Mindent tud amit leírtál, és ha tovább akarsz lépni ObjectPascal nyelven nagyonpici + tudással ablakos programokat is készíthetsz. Tutorial pedig annyi van mint a tenger.
2011. ápr. 7. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Figyelj, attól függ mire.


Ha komolyabban tervezed akkor a magasabb nyelveket, mint előttem is írták. Amennyiben csak kihívásnak, időtöltésnek akarod és semmi komoly szándék úgy a Visual Basic. Hobbi szinten én abba nyomom... Letud kötni és elgondolkodtat. Ja és én is magamtól tanultam ki.

2011. ápr. 7. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Az első vagyok. Hobbiszinten mind a három jó, de a Pythonból a legkönnyebb továbblépni komolyabb nyelvek felé, és tudja azt az egyszerűséget is, amit a Basic. Én is Basicen nőttem fel, és Pascalban is sokat programoztam, mind a kettőt szeretem.
2011. ápr. 7. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat.
2011. ápr. 7. 19:47
 6/7 anonim ***** válasza:
én Pascalban kezdtem, most Actionscript3 (flash játákok) és C++ nyelvekkel foglalkozok. Virtual Basichez nem volt szerencsém, de jópár infós ismerősöm szintén dícséri, mint tanulónyelvet
2011. ápr. 7. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ha TÉNYLEG ezzel akarsz foglalkozni és van benned elég kitartás, éspersze szereted a kihívásokat kezdj C vel.

Különben Python... szerintem

2011. ápr. 8. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!