Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Lehetek programozó úgy, hogy...

Lehetek programozó úgy, hogy semmit sem tudok a számítógépről? Ha igen, akkor, pedig, hogy kezdjek hozzá?

Figyelt kérdés

2013. ápr. 6. 20:54
1 2
 1/15 ejbenjaro ***** válasza:
Fogj hozzá és tanuljál!
2013. ápr. 6. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Attól függ mit értesz a "semmi" alatt.
2013. ápr. 6. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Esetleg CNC :)
2013. ápr. 6. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
77%

Kezdésnek Python

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]


ez főként feladatok, a nyelvi része az első százhúsz oldalon még nem elavult, de utána nem tudom:

mek.oszk.hu/08400/08435/08435.pdf


Kell hozzá szövegszerkesztő és Python értelmező.


Aztán jöhet a Java, a C#, a C++, az Ada és még amit tanítanak.


Tanulj meg közben keresni, ennek rutinszerűen mennie kell, mire elkezded a szakot! És angolul is tanulj, az elengedhetetlen, ha komolyan akarod csinálni.

2013. ápr. 6. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

A "semmi" alatt, azt értem, hogy annyit tudok a számítógépről, mint egy átlagos ember semmi többet :).

A Python-t, pedig elkezdtem olvasgatni, de, ha ,majd megtanultam, akkor még miket kell tudnom, hogy csinálni tudjak egy programot.

2013. ápr. 7. 11:48
 6/15 A kérdező kommentje:
bocs a kérdőjelet lehagytam.
2013. ápr. 7. 11:49
 7/15 anonim ***** válasza:
77%
Ha ilyen grafikus felületű programra gondolsz, ahhoz sokat kell gyakorolnod. Először csinálj ilyen egyszerűbbeket. Például konzolról bekér 2 számot, és kiírja az összegét. Meg hasonlók...
2013. ápr. 7. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
85%

Hát ha semmit sem tudsz a számítógépről, akkor először azt próbáld meg megismerni. Mi a processzor, memória, alaplap, busz-rendszer, BIOS, merevlemez, stb.

Az operációs rendszerekről is többet kell tudni, mint egy átlagember.

Persze lehet azzal is kezdeni, hogy Python-ban megírod a hello world-öt, de attól nem leszel programozó..

2013. ápr. 7. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim válasza:
100%

Az object pascalt javasolnám, és arról áttérni delphire.


Ha van egy bizonyos tudásod már, akkor azt csak bővíteni kell.

Google-be ha beírod, hogy programozás kezdőknek, akkor nagyon nagyon sok lehetőséget fog kiadni.


[link]


Mindenki a nulláról kezdi, senki nem születik úgy, hogy köpi vágja a C#-t, Java-t, vagy bármelyik más nyelvet.


Ahogy neki kezdesz az alapoknak, úgy fogsz rájönni, hogy mik a saját hiányosságaid és annak megfelelően tudod bővíteni az ismereteidet. Google nagyon sok mindenben a barátod.. :) IT szótártól kezdve, a Wikipédián át mindent fel tudsz használni ahhoz, hogy megértsd. Nem feltétlen kell egy pdf-hez vagy könyvhöz ragaszkodni. Én magam is sok sok sok helyről szedegettem össze a tudásomat, ami még mindig nem elegendő :)


Sok sikert hozzá. :)

2013. ápr. 8. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim válasza:
100%
Annyit kifelejtettem, hogy angol nyelv ismerete szükséges...!!!
2013. ápr. 8. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!