Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Mi legyen az első programozási...

Mi legyen az első programozási nyelvem?

Figyelt kérdés

Megakarok tanulni programozni de nem tudom hogy melyik nyelv a legkönnyebb. Weblap készítés kizárva mert nem szeretnék weblap készítő lenni.

Milyen programozási nyelvnek fogjak neki és hogy kezdjek hozzá, mit csináljak?

Írjátok léci oda hogy "mire való".



2013. ápr. 8. 14:19
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Én elsöre most a C-t tanulom annyira szerintem nem nehéz, mint ahogy mondják.
2013. ápr. 8. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Én Java nyelven kezdenék neki. Szinte mindenre használható, mégis mentes a C++-os bonyolításoktól.
2013. ápr. 8. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Bármit csak C-t ne.

Itt is olyanok okoskodnak a C-rõl, akiknek fogalmuk sincs róla...

2013. ápr. 8. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 iostream ***** válasza:
Python, mindenre jó, még weblapot is készíthetsz vele (mint ahogy bármi mással is, de kifejezetten van hozzá támogatás), ha mégis arra fanyalodsz. Egyedül a számításigényes dolgoknál nem jó, prímszámkeresés meg hárdkór grafika (de van OpenGL bindingja).
2013. ápr. 8. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Abszolút Python, erre (is) van kitalálva, kezdőbarát, és a továbblépéshez is jó.
2013. ápr. 9. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
17%

"Bármit csak C-t ne.

Itt is olyanok okoskodnak a C-rõl, akiknek fogalmuk sincs róla..."


Aha.. biztosan az összes egyetem és főiskola fogalmatlan idiótákból áll, azért kezdenek mindenhol C-vel. De Te persze jobban tudod, mint az ország összes egyetemi tanára :D

2013. ápr. 9. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 iostream ***** válasza:

1. Nem minden egyetemen kezdenek ezzel. Ez is a szegénységi bizonyítványod, hogy nem látsz tovább a sajátodnál.

2. Az egyetemek nem tökéletesek, sőt. Olyan dolgokat tanulsz meg, amiket csak a vizsgán fogsz használni, soha később (nem a matekra gondolok, hanem a "szakmai" részére).

3. A világ legtöbb egyetemi tanára nem tanít programozást, szóval nem is értem, ez hogy jön ide.

4. Amelyik mégis, az is általában magas szinten, matematikai háttérből tolja, helyességbizonyítás, algoritmuselmélet meg hasonlók. Aki konkrét programozást tanít az többnyire alacsonyabb rangú.

2013. ápr. 9. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalán nem kezd minden iskola C-vel, ELTE IK-n is C++szal kezdenek, és azzal sem azért, mert annyira jó kezdõnyelv lenne, hanem mert ez egy jó ipari nyelv, és a szûkös idõ miatt legalább ezt az egy nyelvet meg tudják tanítani valamennyire.

Villamoskaron meg azért kezdenek C-vel, mert nekik arra van szükségük.

Na ezzel szemben, ha valaki otthon, egyedül tanul, akkor sokkal jobban jár ha Pythonnal kezd és szép fokozatosan megtanulja az alapokat, mintha egyedül bedobná magát a mélyvízbe C-vel, és már a harmadik héten alacsonyszintû marhaságokkal kelljen küzdenie (aminek semmi köze magához a programozáshoz), ahelyett, hogy egy modern nyelven leírná két sorban és még talán értené is.

Úgyhogy az egyetemi tanároknál nem tudom jobban, de õk is csak kompromisszumos megoldásként kezdenek a C-vel, C++szal, nálad viszont sokkal jobban tudom, mert szemlátomást lövésed sincs miröl beszélsz.

2013. ápr. 9. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 iostream ***** válasza:
88%
Lehet, hogy van egy második accountom, amivel a másik személyiségem irogat gyakorikérdésekre? De nem szokott idő kiesni, akkor meg hogy?
2013. ápr. 9. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

:)

Egy helyre jártunk, sok mindenben hasonlít a véleményünk.

2013. ápr. 9. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!