Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Mi legyen az első programozási...

Mi legyen az első programozási nyelvem?

Figyelt kérdés

Megakarok tanulni programozni de nem tudom hogy melyik nyelv a legkönnyebb. Weblap készítés kizárva mert nem szeretnék weblap készítő lenni.

Milyen programozási nyelvnek fogjak neki és hogy kezdjek hozzá, mit csináljak?

Írjátok léci oda hogy "mire való".



2013. ápr. 8. 14:19
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
10%

"Úgyhogy az egyetemi tanároknál nem tudom jobban, de õk is csak kompromisszumos megoldásként kezdenek a C-vel, C++szal, nálad viszont sokkal jobban tudom, mert szemlátomást lövésed sincs miröl beszélsz."


Mióta is dolgozol a szakmában? Elértél már benne valamit? Ha már lesz 6 éves szakmai múltad, aminek a csúcsa vezető architect pozíció félmillás nettó fizuval, és ha utána képes vagy vállalkozóként a piacon érvényesülni úgy, hogy a nyugati világ legnagyobb multijainak dolgozol, akkor pofázzál, hogy sokkal jobban tudod, mint én ;)


"és már a harmadik héten alacsonyszintû marhaságokkal kelljen küzdenie (aminek semmi köze magához a programozáshoz)"


Rajtad is látszik, hogy valami balf-sz PHP huszár vagy, és azt hiszed, hogy az a programozás.. Aki az alacsony szintű dolgokat nem érti, legalább elméleti szinten, az NEM programozó, csak egy kontár.


"ahelyett, hogy egy modern nyelven leírná két sorban és még talán értené is."


És még nekem nincs lövésem, hogy miről beszélek.. :D:D

Pont, hogy akkor érti meg RENDESEN, hogy mit csinál, ha tisztában van vele, hogy alacsony szinten mi történik..

Te röhejesebb vagy, mint bárki, akit eddig itt olvastam. Vannak nálad hülyébbek is, de azok legalább nem hiszik azt, hogy tudnak valamit :D

2013. ápr. 9. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 iostream ***** válasza:

Most a minősíthetetlen hangnemet és az orbitális baromságokat hagyjuk. De ez megérintett:


"Ha már lesz 6 éves szakmai múltad, aminek a csúcsa vezető architect pozíció félmillás nettó fizuval, és ha utána képes vagy vállalkozóként a piacon érvényesülni úgy, hogy a nyugati világ legnagyobb multijainak dolgozol"


1. Kemény hat évről beszélünk? Te igazán fasza csávó vagy.

2. Architekt félmillás fizuval? Normális vagy? Nagyon komoly architekt lehet, akinek félmillát akar csak adni a cég.

3. A legnagyobb multiknak dolgozni nem dicsőség, a vállakozóság meg abszolút nem a szakmai tudás mérője, egészen más skillek kellenek hozzá.

2013. ápr. 9. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
74%

Jézus atya úr isten, te tényleg ekkora idióta vagy?


"Mióta is dolgozol a szakmában? Elértél már benne valamit? Ha már lesz 6 éves szakmai múltad, aminek a csúcsa vezető architect pozíció félmillás nettó fizuval, és ha utána képes vagy vállalkozóként a piacon érvényesülni úgy, hogy a nyugati világ legnagyobb multijainak dolgozol, akkor pofázzál, hogy sokkal jobban tudod, mint én ;)"

22 éve vagyok diplomás programozó, saját cégem van, havonta kb 4-5 milliós keresettel. Na?


"Rajtad is látszik, hogy valami balf-sz PHP huszár vagy, és azt hiszed, hogy az a programozás.. Aki az alacsony szintű dolgokat nem érti, legalább elméleti szinten, az NEM programozó, csak egy kontár."

Komolyan nem tudom eldönteni, hogy szöveget nem tudsz értelmezni, vagy helyből ekkora barom vagy?

Tudod mit jelent az, hogy első programozási nyelv? Azt, hogy hello worldot, meg legnagyobb közös osztót fog benne írni. Mi a szart kéne értenie egy kezdőnek az alacsony szintű dolgokhoz, mikor még 10 soros kódot sem tud megírni?

Nyilván aki 20 ezer soros kódokat ír és baromi fontos az optimalizáltság, annak ismernie kell hardverközeli szinten a dolgokat, de nyilván te is már az első héten C-ben írtál oprendszereket.


"És még nekem nincs lövésem, hogy miről beszélek.. :D:D

Pont, hogy akkor érti meg RENDESEN, hogy mit csinál, ha tisztában van vele, hogy alacsony szinten mi történik..

Igen? Tehát akkor fog megérteni egy összegzéses programozási tételt, ha látja maga előtt, hogy 0-k meg 1-esek hogyan pörögnek a processzorban? Felfogod te egyáltalán mi a szarról beszélsz, vagy csak olvastad valahol ezeket a szavakat és most visszaböfögöd?


"Te röhejesebb vagy, mint bárki, akit eddig itt olvastam. Vannak nálad hülyébbek is, de azok legalább nem hiszik azt, hogy tudnak valamit :D"

Nézd apukám, rólad meg rohadt messziről látszik, hogy maximum 1 éve láttál életedben kódot és a C az egyetlen nyelv amit ismersz. Innentől kezdve meg azt hiszem eléggé nevetséges bármiféle dolog, amivel dobálózni próbálsz. :)

2013. ápr. 9. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
0%

Na a másik IQ fighter is beszáll :D


"Nagyon komoly architekt lehet, akinek félmillát akar csak adni a cég."

Hát pont ezért lettem vállalkozó, megelégeltem a zsidó főnököket. Aztán mikor már leléptem volna, egyből jöttek a fizuemeléssel, de a közelébe se tudtak kerülni annak, amennyit most keresek.


"A legnagyobb multiknak dolgozni nem dicsőség"

Sz-ros alkalmazottként persze, hogy nem :D De próbálj meg melót szerezni vállalkozóként ilyenektől. Persze nyilván fingod sincs, miről beszélek, kijöttél 1-2 éve egyetemről, aztán valami multinál húzod az igát, lövésed sincs, mi fán terem a vállalkozás.


"A vállakozóság meg abszolút nem a szakmai tudás mérője"

Hát persze, te már csak tudod. Sokkal jobb fokmérő, mint alkalmazottként verni a f-szt egész nap, itt elég egyetlen hiba, és többet attól az ügyféltől nem kapsz munkát. Alkalmazottnak még a legbénábbakat is felveszik valahova, olyanokat, akik vállalkozóként soha nem állnák meg a helyüket. Annyiban igazad van, hogy nem CSAK magas szakmai tudás kell hozzá, hanem tárgyalóképes nyelvtudás, kommunikatív jellem, emberismeret és ravaszság is. Szóval a monitorb-zi kockák - akik egyébként szakmailag lehet, hogy a topon vannak - soha nem lesznek vállalkozók.

2013. ápr. 9. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
71%
Az oké, hogy felhígult a szakma ilyen LOL csávókkal, akik elolvastak egy "tanuljuk meg a C programozási nyelvet 24 óra alatt" és már vállalkoznak is, de hogy még a pofájuk is ekkora legyen... Majd lesz pofáraesés párszor. :)
2013. ápr. 9. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Nagy, nagy okosság van egyesek fejében, tényleg, szinte világít. C-ben programozni meg kezdőknek programozástanulási tanácsokat adni két külön szakma.


Az első nyelvvel egyébként ideális esetben az általános iskolában vagy legkésőbb a középiskolában találkozik az ember, és elenyésző százalékban lesz ez a C. Az egyetemen meg nem azokra optimalizálják a tantervet, akik éppen túljutottak a ctrl c használatán, hanem feltételeznek bizonyos alapműveltséget. Nekik már nincs idejük játszadozni.

2013. ápr. 9. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%
Én a Pythont ajánlom. Sokkal barátságosabb, mint a C.
2013. ápr. 9. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
0%
A legegyszerűbb a Batch. Neked alapnak jó. Utána a C++ és a többi.
2013. máj. 11. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!