Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Lazarus nem találja az FTPSend...

Lazarus nem találja az FTPSend és a Pingsend Unitokat. Hogy is kell ezeket be csinálni?

Figyelt kérdés

Be van másolva az egész Synapse lib mappa, de ahogy néztem, alapból is benne volt, még sem találja :(


ez a hibája: unit1.pas(0,0) Fatal: Can not find unit FtpSend used by Unit1.


FreePascal-ban csak bemásoltam, és működött, itt be is kell állítani valamit?



2013. ápr. 12. 17:44
 1/6 ejbenjaro ***** válasza:
A programod mellé van bemásolva az egész Synapse? Én azt javasolnám, hogy a Free Pascal Unitjait tartalmazó mappába tegyed és a Free Pascal forráskódját tartalmazó mappába is, mert a Lazarus igényelni fogja.
2013. ápr. 12. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
A C:/lazarus/units/lib-be akartam bemásolni, de ott már benne volt, akkor másoljam be a projekt mappába is?
2013. ápr. 12. 23:51
 3/6 ejbenjaro ***** válasza:

Én a c:\Lazarus\fpc\2.6.2\units\i386-win32\synapse és a c:\Lazarus\fpc\2.6.2\source\packages\synapse mappákba másoltam a synapse40.zip-ben levő source\lib mappa tartalmát (a mappákat nem csak a pas fájlokat). Így működik jól.

Nálam az 1.0.8-as Lazarus és a 2.6.2-es Free Pascal van telepítve.

2013. ápr. 13. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nekem is fent van mind a kettõ, de külön-külön, és az 1.0.6 vagy 8 van nekem is, de a C:/FPC/....... már benne van, és ott használtam is. bemásolom akkor ezekre a helyekre is, hátha javul, de alapból benne volt az Units-ban szóval már elméletben jónak kellett volna lemmie...
2013. ápr. 13. 20:29
 5/6 A kérdező kommentje:
Pontosítok, 1.0.6-os Lazarus, és 2.6.0-ás FPC
2013. ápr. 13. 20:58
 6/6 A kérdező kommentje:
Bemásoltam, oda a dolgokat, ahova írtad,most úgy néz ki elindul, köszönöm :)
2013. ápr. 13. 21:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!