Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Bizonyos feltétel teljesülése...

Bizonyos feltétel teljesülése esetén több utasítás végrehajtása? C#

Figyelt kérdés

Az lenne a kérdésem, h adott egy feltétel (ebben az esetben egy "kétfelé ágazó utasítás"), és arra lennék kíváncsi, h hogyan lehet megvalósítani, h ha mondjuk igaznak bizonyul a feltétel akkor több utasítást végezzen el a program ne csak egyet. Az "if"-fel próbáltam, de ha ott egymás után több utasítást adok meg, még mielőtt következne az "else", akkor persze jön vagy 4-5 hibaüzenet, és le se fut a program. Nincs erre valamiféle megoldás. Ha valami (számotokra legalábbis) egyszerű dolog, akkor kérek mindenkit le "teremtsen le", nem olyan rég tanuljuk a programozást, ráadásul kb. heti egyszer 1,5 órát töltünk vele.

A konkrét feladat: "Írjon egy programot, amely egy N(tetszőleges természetes szám) elemet tartalmazó tömbről megmondja, h melyik két eleme között legkisebb a különbség!" kiírom a forráskódot, ha segít vmit:

using System;


class Program

{

static void Main()

{

int[] a = { 0, 1, 3, 6, 10, 15, 21 };

int kul = 0;

int elso = 0;

int masodik = 1;

for (int i = 0; i <= 5; i++)

{

if (kul < (Math.Abs(a[i] - a[i + 1]))) kul = Math.Abs(a[i] - a[i + 1]) elso=a[i]; masodik=a[i+1]; else kul = kul+0;

}

Console.WriteLine(elso+" "+masodik);

Console.ReadLine();

}


Természetesen látható, h a for cikluson belüli "if"-nél kellene a segítség... előre is köszönöm a válaszolóknak!



#Visual C# #kétfelé ágazó utasítás
2013. ápr. 12. 22:19
1 2
 11/15 iostream ***** válasza:

"ment a zöld kéz a felvetőknek!"


Ez úgy hangzik, mintha valami új és eredeti megoldás lenne :D

2013. ápr. 13. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Hiába, minden nap születnek úttörő megoldások a programozás terén.

:D :D :D

2013. ápr. 13. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
:D
2013. ápr. 13. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

#11: ...már akinek. Nekem pl. az volt, mivel ilyet még nem láttam rövid programozói "pályafutásom" során, sőt nem is találkoztam ilyen problémával, mint amit feltettem a kérdésben...

Egyébként pedig én MÉG TANULOM a programozást, amint írtam nem is oly régóta, úgyhogy szerintem elnézhető, főleg, ha még nem tanították ezt konkrétan... :)

2013. ápr. 14. 19:53
 15/15 anonim ***** válasza:
Ahhoz képest, hogy még soha nem találkoztál vele, elég szépen használod a saját magad által írt kódodban.
2013. ápr. 14. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!