Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Melyik nyelvvel érdemes...

Melyik nyelvvel érdemes elhelyezkedni? C++, C# vagy Java?

Figyelt kérdés
Egy másodéves informatikus hallgató.
2013. máj. 6. 11:44
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
25%
Annyit tudok, hogy a C# kb olyan, mint a Java, csak a Java többet tud. Nyilván a C# gyorsabb valamivel, de én inkább C++ és Java keveréket jobban tanulnék. A C# később is ráér. Persze egyenként semmiképp, jobb az, ha többet tud az ember, vannak helyzetek, amikor jobb a Java, mint a C# vagy jobb a C#, mint a C++.
2013. máj. 6. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Én pedig azt mondom, hogy azt tanuld amelyik neked szimpatikus. Jelen pillanatban talán a Java a legkeresettebb, de Java programozóból is van a legtöbb. Jó C++ programozó viszont aranyat ér, ám ott számíts rá, hogy míg a nyelv (és az STL) minden csínját-bínját kitanulod vért fogsz izzadni. A Java és főleg a C# sokkal-sokkal barátságosabb. Magyarországon talán a C# a legkevesebb lehetőséggel kecsegtető perpillanat (külföldön ez már nem annyira igaz). Egyébként böngéssz állás-portálokat és meglátod mik a piaci trendek.
2013. máj. 6. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

C#-t és Javát tanultam. C++ -t tudom, kivéve a magasabbszintű dolgait, pointereket és STL. Az a baj, hogy nem tanítják egyetemen (NYME Gazdaságinformatika).


Az a baj, hogy Sopronban lakok, és hiába mondja mindenki, hogy informatikusként el tud helyezkedni az ember, itt nincsen semmi.:( Pestre kéne felmennem legalább.

2013. máj. 6. 12:06
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
C++ -al Magyarországon csak akkor tudsz elhelyezkedni, ha tényleg nagyon profi vagy vele, és akkor is csak Budapesten esélyes. Én Java-t javasolnám elsősorban, de a soproni gazinfón tanítottakon nagyságrendekkel túl kell lépned, mert az édeskevés.
2013. máj. 6. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
#3: távol álljon tőlem, hogy eltántorítsalak a Pestre költözéstől, de én a helyedben ráfeküdnék a Javara ÉS a német nyelvre, aztán Sopronból keresnék egy osztrák állást. Hidd el, hogy jobban fogsz járni :)
2013. máj. 6. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 iostream ***** válasza:

"C++ -al Magyarországon csak akkor tudsz elhelyezkedni, ha tényleg nagyon profi vagy vele"


Ez abszolút nem igaz, rengeteg kezdő és bukdácsoló programozó van akit C++-ra vesznek fel. De tényleg Javaval a legkönnyebb elhelyezkedni.

2013. máj. 6. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
71%
Egyértelműen C# vagy Java. A C# (az első hozzászóló véleményével ellentétben) valamivel "többet tud", a Java azonban több munkalehetőséget kínál. A C++ -t hanyagold, a másik kettőhöz képest szinte nincs piaca, nagyon szeniornak kell lenni, hogy el tudj vele helyezkedni, ráadásul számos betegsége van, ami a emezekben nincs (vagy jóval kevésbé van) jelen. Emellett, utóbbi kettőt sokkal szélesebb spektrumban használják (gyakorlatilag a mikrokontrolleres fejlesztéseken kívül mindenre - ezalatt persze a nem hobbi/community projekteket értem, ott minden előfordul). Java példaként felhozható webre a Gmail, játékra a Minecraft, embeddedre a komplett Android platform és az arra írt alkalmazások, ezenkívül a banki rendszerek jelentős része is Java és még sorolhatnám. C# példa webre a CodePlex, játékra az OpenBVE, embeddedre, well, megszámlálhatatlan mennyiségű Windows Phone app és természetesen a C# is jelen van a szférában is. C++ -ból is van persze meglehetősen sokféle szoftver, de ma már az enterprise világ egyre inkább kihátrál belőle, és Java vagy C# felé migrál, a C++ -nak meg marad leginkább a játékok világa, illetve azok a területek, ahol a natív kód elengedhetetlen (pl. mikrokontrollerek, oprendszerek - bár ez utóbbira meg nem elég effektív).
2013. máj. 6. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:
100%
Ez olyan kérdés, mint hogy milyen kocsit vegyél. Válaszd ki a neked tetszőt, ha te leszel a legjobb, találsz állást és meg fognak fizetni rendesen. A programozási nyelvek egyfajta divatot követnek, volt a Fortran felkapott, aztán a C, aztán C++, aztán Java, ki tudja mi lesz a következő őrület. Szerintem a nyelven semmi sem múlik, nincs olyan, hogy "jobb nyelv" vagy gyorsabb kód. A fordító generálja a forráskódból a futtatható állományt, azon múlik, hogy a végeredmény milyen gyors. (Most egy egyszerű ciklus idejére gondolok, különböző nyelveken megvalósítva, nem a többszálú programozásra)
2013. máj. 6. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 iostream ***** válasza:
Ez a válasz: 15:44, szóval ebben sok tévedés van.
2013. máj. 6. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
#4 Én is észrevettem, hogy kevés, ezért fejlesztem otthon magamat, igyekszem keresni gyakornoki helyet ahol nem az igazolásért van az ember, hanem a tapasztalatért.
2013. máj. 6. 19:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!