Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Melyik programozási nyelvet...

Melyik programozási nyelvet érdemes megtanulni?

Figyelt kérdés

Most szeretnék elkezdeni programozni és nem tudom hogy milyen nyelven lenne érdemes. A Pascalra gondoltam, de az egyik ismerősöm szerint az túl primitív így a java és a C-re gondoltam, de még a Pascal-t se vetettem el teljesen.

Előre is köszönöm a tippeket. :)



2013. ápr. 4. 21:59
 1/9 anonim ***** válasza:
40%
c :)
2013. ápr. 4. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
93%

A C az a nyelv, amivel abszolút a legkevésbé érdemes kezdeni. Sőt, nem is igazán értem, hogy ha valaki nem akar konkrétan C-s kódok karbantartásával foglalkozni mi a fenének tanulná meg egyáltalán...

Tanulj Pythont. Könnyen tanulható, hatékony, használható.

2013. ápr. 4. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 iostream ***** válasza:

Na most a C primitívebb, mint a Pascal, tehát ha az túl primitív neked, akkor C-hez se nyúlj.

Amúgy az utolsóval értek egyet, ezek közül egyik sem ideális tanulónyelv, inkább a Python.

2013. ápr. 4. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
28%
Szerintem is C-vel érdemes kezdeni. Ha később mész egyetemre ott van valószínűleg ezzel fognak indítani (vagy C++), ami nem véletlen..
2013. ápr. 4. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
A logoval érdemes KEZDENI... :)
2013. ápr. 5. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Python
2013. ápr. 5. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
C++, vagy C# amivel tudsz is kezdeni valamit... Pascalt ne, mert értelmetlen. Jó, gyakorolgatásnak jópofa, de ma már semmi értelme.
2013. ápr. 5. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Python


sokan használják, könnyen olvasható, szvsz könnyebb használni mint a c-t meg a c#-ot, kezdőbarát.

2013. ápr. 6. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Ennyi hülye választ, tisztelet egy-egy kivételnek.

Pascalt felesleges tanulnod, max. gyakorlás céljából megteheted, de menni nem igen mész vele semmire se. Sima C-t is felesleges tanulnod, akkor már inkább C++-t, de az kezdőként még nehéz lenne, helyette C# inkább, az hasonlít a Javara amúgy, párhuzamba mellette tanulhatod azt is úgy nem olyan unalmas, mintha csak egy nyelvet nyúznál. Egyébként meg minden attól függ, hogy mit akarsz velük elérni. Munkahelyeken a C++-ra, és a C#re, és Java-ra vannak a legnagyobb igények. C# mellé viszont nem árt egy kis SQL tudás sem.

2014. aug. 31. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!