Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Free Pascal. Vki küldene egy...

Free Pascal. Vki küldene egy forráskódot egy olyan programra, ami 1től 100ig betüvel írja ki a beolvasott számot (nem arra a verzióra gondolok, amikor case-el 1től 100ig megadom minden egyes számnak a nevét:D :D)?

Figyelt kérdés
2013. máj. 15. 16:17
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
szerintem írd meg a házidat magad :) ha konkrét kérdés van segítünk de helyetted nem dolgozunk :) persze ha kifizeted a programozói óradíjunkat akkor lehet róla szó, de ez az oldal a kérdéseknek van fenntartva nem az ingyenmunkának és kéréseknek :) Mi nem megy belőle?
2013. máj. 15. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
miután a változót elosztottam 10el, lebontottam 2 számjegyre a beolvasott számot... utána próbáltam sok féle képpen de nem úgy fut ahogy szeretném
2013. máj. 15. 17:04
 3/13 anonim ***** válasza:
Ez rendkívül szomorú, akkor pötyögtessél még rajta.
2013. máj. 15. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 tabaki ***** válasza:
Talán te közölhetnéd a saját forrásodat, nem? Biztosan kapsz útbaigazítást. De ez mi, hogy nekem nem megy, írja meg valaki helyettem? Lehet, hogy nem akarod égetni magad a béna kódoddal, de elő vele, szemérmes koldusnak üres a tarisznyája. Egyébként bármilyen hülyeséget kikínlódni becsülendőbb, mint a megfutamodás...
2013. máj. 15. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 SimkoL ***** válasza:

Delphiben készült :)


function Szoveg( const szam: integer): string;

const

Ones: array[0..9] of string[10] = ('', 'egy', 'kettő', 'három', 'négy', 'öt', 'hat', 'hét', 'nyolc', 'kilenc');

Tens: array[0..10] of string[10] = ('', 'tíz', 'húsz', 'harminc', 'negyven', 'ötven', 'hatvan', 'hetven', 'nyolcvan', 'kilencven', 'száz');

var

egyes, tizes: integer;

begin

egyes:= szam mod 10;

tizes:= szam-egyes;

Result:=Tens[tizes div 10]+Ones[egyes];

if tizes=10 then Result:='Tizen'+Ones[egyes];

if tizes=20 then Result:='Huszon'+Ones[egyes];

if egyes = 0 then Result:=Tens[tizes div 10];

end;


Feles-sör :)

2013. máj. 15. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 tabaki ***** válasza:
Hááát... ez van, amikor az egyéni ambíciók felülírják a válasz hasznosságát.
2013. máj. 15. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 SimkoL ***** válasza:
A kérését teljesítettem ! Nem azt kérte, hogy javítsuk ki, hanem kész kódot kért. Tanulni abból is lehet.
2013. máj. 16. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 tabaki ***** válasza:
Hm. Ha már ragaszkodunk a pontossághoz, Kérdező egy igennel vagy nemmel eldönthető kérdést tett fel... Igen, tanulni bármiből lehet, leginkább abból, ha saját magunk oldjuk meg a problémát (akár némi segítséggel). Igaz, az is tanulság, hogy mindig kerül egy balek, aki dolgozik helyettünk...
2013. máj. 16. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Ha betennéd a teljes kódot, illetve elárulnád, hogy pontosan mit csinál a kódod (úgy értem bizonyos teszt inputra milyen outputot ad). Akkor sokat segítesz.
2013. máj. 17. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 tabaki ***** válasza:

"Ha betennéd a teljes kódot..."


???

2013. máj. 17. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!