Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Tudom, hogy szinte lehetetlent...

Tudom, hogy szinte lehetetlent kérek de meg lehet oldani valahogy, hogy ez az oldal internet exploreren is rendesen müködjönn?

Figyelt kérdés
Az oldal: [link]
2013. máj. 27. 22:20
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:

Programozással foglalkozó oldalnál nem ártana ha legalább egy ember értene a weboldalakhoz.

Főleg, hogy érettségi felkészítést is vállaltok, ahol feladat egy weboldal készítése is.


Első körben jó lenne, ha minden oldal átmenne ezen:

[link]

2013. máj. 27. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%
Hát ez LoL.
2013. máj. 27. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:

lollollol


van pofa:D saját weboldal sem megy

2013. máj. 27. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%

"Aki tudja, csinálja, aki nem az tanítja." ? :)


</negative>


Egyáltalán nem csináltatok bonyolult design-t és a Kezdőlap jól jelenik meg, a többi lap középre igazításával van a probléma. Nem fogok belenézni, hogy mi a gond, nektek kell, "programozók vagytok": tessék szépen megnézni mi a különbség a Kezdőlap és a többi lap között.


Amúgy a honlap felépítéséhez is hadd adjak tanácsot: gondolom nem csak ez a 3 feladat lesz fent, hanem legalább még 10-20x ennyi (hogy értelme is legyen a site-nak), ezért szerintem felhasználóbarátabb lenne, ha a feladat mellett közvetlenül ott lenne a megoldás, és nem kéne átkattintani a Megoldás oldalra, és kikeresni.


Én a helyetekben egy kész honlapmotort használnék:

- csak a tartalommal kell foglalkozni

- a design cross-platform mivolta biztosítva lenne - persze ez sem mindenhol, de kevesebbet szenvednétek

- szebb is lenne

- és nem lol-oznának körbe benneteket itt

2013. máj. 28. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%
#4 vagyok, cross-platform helyett persze cross-browser-t akartam írni :)
2013. máj. 28. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
Nálam pont ugyanúgy néz ki FF-ben, mint IE10-ben. Mi a gond vele?
2013. máj. 28. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:

Szerintem nagyon gyenge a honlap maga.


A példaprogramokkal is van némi bajom, sőt elég nagy bajom.


Programozást tanítotok úgy, hogy egyáltalán nem fogalkoztok a kommentezéssel.

Pedig nagyon nem ártana egy két programotokba egy két komment hogy a tanulók lássák, hogy mit miért csináltotok úgy.

A másik bajom az, hogy a progfeladatok.eu domain-ben sehol nem említettétek, hogy csak c nyelvet használtok.

Jobb lenne a megoldásoknál c++, c#, java, lazarus, és visual basic kódokat is látni. Nem véletlenül lehet választani az érettségin a nyelvek között.

Mert így az oldalatok profilja alapján a oldal nyelve ez legyen:

progfeladatatokcnyelven.eu


Szerintem nagyon gáz, hogy csak c nyelven tesztek ki kódokat.


A fórumotok meg el sem készült. XD még reggelni sem lehet.


Pedig lett volna egy két javaslatom ott is. bár a dizájnal ott nincs semmi bajom:)


Az érettségire felkészítésnél javaslom egy kicsit komolyabb feladatokat vártam. Legalább fájlzekezlés, vagy rendezézést, esetleg keresést is vártam volna



Mindenek előtt a html oldal helyetett használjatok valamilyen oldal motort.

Gondolom nem akartok minden egyes új feladatért rögtön a nvu-hoz hozzányúlni becsléseim alapján azzal készítettétek, bár a dizájnt az "loptátok", mivel nem látom kiírva sehova sem a nevét a készítőjének.

A forráskódot meg nem minősíteném azért enyhén nem a html szabányt használja a kódotok...

2013. máj. 28. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:

Részlet a forráskódból:

<head>><meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=iso-8859-2" /><title>Progfeladatok.eu - Programozási feladatok és megoldásaik</title><meta name="keywords" content="" /><meta name="description" content="" /><link href="styles.css" rel="stylesheet" type="text/css" /><style type="text/css">body { background-image: url( [link] repeat;}</style></head><body bgcolor="#D6D6D6">


Bocs ez jegyzettömbbel írt kód:

1. html-el kezdeni a kódot nem ártana

2. minek van descrition tag az oldalban ha nem is használjátok

3. styles.css azért "jó" nagy koppintás

4. javascriptet egy weboldalba manapság minek belerakni nem?

6. minden egyes aloldal miat ftp-zni feltölteni letölteni nem kéne...

7. meg lehet oldani wordpress-en is ugyanezt a témát, és az már mindjárt jobb lesz.

2013. máj. 28. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
Az irónai iskolapéldája. Alanis Morissette ezt is belevette volna a dalba, ha tudott volna róla.
2013. máj. 28. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:
A forum kész van regisztrálni is lehet. Mindegy megoldom valahogy müködni fog! :D
2013. máj. 28. 14:53
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!