Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Mennyit keres ma magyarországo...

Mennyit keres ma magyarországon egy mérnök IT területen 13 éves tapasztalattal? (bruttó)

Figyelt kérdés

gondolkozom rajta hogy hazajövök 2007 óta külföldön projektmunkával keresem a kenyerem

nagyobb ügyfelek akiknek dolgoztam BMW, Knorr Bremse, Daimler, Bombardier, Automotive Lighting, Pilz GmbH&Co.

elore is köszönöm az értelmes hozzászólást!



2013. jún. 6. 20:55
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
59%
Az nagyban függ attól hogy hol és mit, meg milyen a hozzáállása. Mondjuk nettó 300e-850e forint között. Viszont nevetségesen kicsi összegből meg lehet élni, egy albérletben tengődve havi 100e forintból vígan megélsz. Családi házban ha sajátod, akkor még kevesebb, ha lakbért fizetsz akkor persze több, de külföldi árakhoz képest itt még a luxuslakások bérleti díja és rezsije is rendkívül olcsó.
2013. jún. 6. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
0%
NE GYERE HAZA!!! Nincs értelme! Nem fogsz munkát kapni! Ha találsz is, kapsz 100-150e nettót. Isteni csoda kéne, hogy szakmai tapasztalatodat figyelembe vegyék bárhol is és hajlandóak is legyenek megfizetni.
2013. jún. 6. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
68%
A második idiótaságot emiatt a mentalitás miatt viszont hál istennek nagyon könnyű itt megélni. Ha képzett vagy azonnal kapsz munkát, ha nem adod be az első ajánlatnak a derekad, akkor pályakezdőként is többet megkereshetsz, mint most az átlagos netti havi bér itt. Mindenki beveszi a süket dumát hogy itt nem kell a szakképzett munkaerő, ezért a cégek ölni tudnának egy lelkes képzett szakemberért. Persze 13 év tapasztalattal más, de én egy érettségivel, 3 hónap munkatapasztalattal kaptam olyan állást 19 évesen, ahol a második által említett összeg több mint dupláját keresem meg... Persze ez nemzetközi viszonylatban lófütty, viszont itt nevetségesen olcsó a megélhetés. 19 évesen félre tudok tenni pénzt, mert nem tudom mire költeni... Kocsit lakást nem akarok, arra pénzem se lenne de nem is kell jó az albérlet. Nem szerencsém volt, nem ez az egyetlen ajánlat, amit kaptam... Több mint 10 helyről kerestek, nem is nekem kellett utána járni, hanem hívogattak, telefonon, kerestek e-mailben hogy nem akarok-e menni, elmesélik mivel foglalkoznak nekem mit kellene csinálni stb. Ha lelkes vagy, és nem csak pénzt akarsz keresni hanem tényleg érdekel a meló amit csinálsz akkor könnyen találsz munkát, főleg ha látják is rajtad hogy lelkes vagy. A vállalkozások ölnének az olyan emberért itt aki imád dolgozni és vannak ötletei mert nagy a munkaerő hiány is béka segge alatt a morál.
2013. jún. 6. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
23%

Kérdező eszednél vagy?

De most komolyan kérdezem?

NE GYERE HAZA,és ezt 1500-as betűmérettel,térj már észhez.

Kint csillagászati összegeket kereshetsz meg gondolom keresel.Szerintem neked a havi fizud annyi,mint sok embernek az éves*2.

Kint keres melót,pl:Miért nem próbálod meg a Guglit,vagy amcsiban egy másik céget,hadd ne mondjam a spanom meg az uncsim mennyit keresnek,mert tuti kinyírnának engem is.

Én is ki akarok menni szintén fejlesztőként,ne gyere haza.

Hallgass rám,maximum ide bulizni meg dugni a sok kis csajt na az első osztályú itt,főleg mert pénze is van az embernek.De itt élni szerintem semmi értelme.

Hidd el,én is alig várom,hogy elmenekülhessek innen,még max 1-1,5 év és örökre elmegyek,csak az egyetem tart itt.

2013. jún. 7. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
Hello, en is kulfoldrol jottem haza, hasonlo parameterekkel. En brutto 800.000-at keresek most. A "nevetseges osszegbol meg lehet elni", az max akkor igaz, ha parizeres kenyeret eszel minden nap. Mi a felesegemmel havi 450e-t koltunk kb (alberlet, rezsi, kaja, utazas, nagy ritkan egy-egy uj ruha, miegymas)
2013. jún. 7. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
800 bruttó egy vicc szerintem nagyon kevés,fejlesztőnek ez lópucu,egy junior 3 év után megkapja legkésőbb a 4kilót.
2013. jún. 7. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:

Balazs123456:


akkor keményen toljátok, azért az szép összeg. Én kis albiban élek, az nem nagy költség, kocsim sincs, diák vagyok így tömegközlekedés szinte ingyen van. Kaján nem spórolok, heti 2-3-szor eszem étteremben, általában mindig a legminőségibb hozzávalót veszem itthoni főzéshez, persze nem járok márkás ruhában meg ilyesmi, csak mint az átlag 19 éves. Nade mindennel együtt sem szokott 100 lenni a havi költségem. Ez onnantól kezdve nevetséges hogy Londonban egy hétre bérelsz ennyiből lakást....


Persze mondják a munkatársaim, hogy ez csak ennyi idősen van így, pár év múlva megszaladnak a költségeim. Na de nem hiszem hogy egy 13 éves tapasztalattal rendelkező fejlesztő azt a kis összeget keresné mint én végzettség nélkül. Szerintem félretenni háromszor annyit tudna mint én megkeresni :d

2013. jún. 7. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
6-os! Altalaban a tudashoz hasonloan, a fizu is a palya elejen emelkedik legmeredekebben. Es mint irtad is, ott is 3 ev kell egy 100-as emeleshez.
2013. jún. 7. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

7-es! A veget nem ertem. Te vegzettseg nelkul keresel ennyit?

Az elejehez pedig annyit, hogy persze en is eltem havi 100.000-bol, meg kevesebbol is. Sot van olyan baratom is, akik ketten elnek ennyibol. De megszoktunk kulfoldon egy nizonyos eletszinvonalat, es (mivel szerencsenkre megtehetjuk) nehezen adunk le belole.

Hozzateszem azt is, hogy amiota irom, es tudataban vagyok azzal, hogy mennyit koltunk havonta, keresem a lehetosegeket a sporolasra, tobbet jotekonykodom, es neha szegyellem is magam, hogy milyen nagy labon elunk. De mondom megegyszer, igazabol semmi kulonos nincs ebben, nem IPhone-om van, 10 eves PC-rol irok, a rajtam levo cuccokbol csak a farmerom markas, stb.

2013. jún. 7. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim válasza:
Erre csak annyit tudok mondani, hogy van bőven kint külföldön ismerősöm, hasonló területen dolgoznak, de eddig mégsem lettek milliomosok. Máshol meg a megélhetés drágább. Magyarországon igenis lehet nagyon jól keresni! Ha nélkülözhetetlen vagy a munkaadód számára, akkor itthon is ki fognak érted perkálni annyit, mint máshol. Az ilyen gyökerek meg menjenek is el az országból, ha ennyire nem érzik itthon magukat. Még 'bulizni és dugni' se járjanak haza. A kérdező meg szerintem máshol nem érzi magát jól, mert ez a hazája. De hát van, aki ezt nem érti meg...
2013. jún. 9. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!