Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Mi kell egy játékszoftver...

Mi kell egy játékszoftver elkészitéséhez?

Figyelt kérdés
Milyen programozási nyelveket kell megtanulni? (én most fogok a C++ nyelv birtokába kerülni és én tényleg szeretném elkezdeni ezt az úgymond játékfejlesztést)
2013. jún. 11. 22:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Na még egy álmodozó...

Mindjárt jönnek néhányan és el fogják neked mesélni, hogy milyen rohadt nehéz egy komolyabb játék leprogramozása és hogy mennyire nem lehet ebből megélni kishazánkban. És még szemtelenül igazuk is lesz.

2013. jún. 11. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

1. rengeteg pénz

2. marketing

3. ötlet

....

999. programozók

2013. jún. 11. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
#1 Ha külföldi nagyágyúhoz akar elhelyezkedni, akkor valahol először tapasztalatot kell szereznie. Tény, hogy a hazai játékfejlesztés elég gyér, de azért egy alapnak jobb, mint a semmi.
2013. jún. 11. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Első és legfontosabb: affinitás arra, hogy magad próbáld megválaszolni a kérdésedet a kereső használatával. Ez a programozás egyik alapköve. Amíg keresőt nem tudsz használni, addig programozásról se álmodj, nem hogy játékfejlesztésről. Kismillió topik van gyakorikérdéseken, amikből releváns információkhoz jutottál volna.


3 példa, a többit rád bízom:

http://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__programozas_..

http://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__programozas_..

http://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__programozas_..

2013. jún. 11. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:

Türelem, kitartás, és rengeteg tesztelés :)

A nyelvekről nem tudok konkrétat mondani, hogy melyeket használják, de a Visual Basic benne van és a C is az fix.

2013. jún. 11. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 tabaki ***** válasza:
VB?
2013. jún. 11. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Az egyik legfontosabb, hogy ne játékszoftvernek hívd
2013. jún. 11. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszát és a segítségeket

#1: Azt nem mondtam hogy most akarom elkezdeni.Én konkrétan magamtól csak 4-5 év múlva kezdeném el legszívesebben, addig is tapasztalatot gyűjtök és majd meglátjuk mi lesz.

2013. jún. 12. 16:07
 9/11 anonim ***** válasza:

Akkor ezt tanuld: Unity3D

unityscript(hasonló mint a javascript) vagy c#, Boo nyelven lehet benne scriptelni.

2013. jún. 13. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Én is először erre gondoltam a Unity3D-re sokan ajánlották nekem :) köszi a segítséget!
2013. jún. 13. 17:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!