Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Ismer valaki olyan Assembler...

Ismer valaki olyan Assembler példakódot x86-os PC-re DOS vagy WinXP-Win7 alá, amivel Flash adathordozón (pl. PenDrive) szektoros eléréssel lehet írni viszonylag gyors elérési sebességgel?

Figyelt kérdés

Ahhoz kéne, mivel jól jönne majd egy olyan program, amivel saját USB-t tetszőlegesen bármennyiszer felülírhatok - értelemszerűen biztonságos törlésre -, viszont nem nagyon tudok ilyen már meglévő ingyenes programról, így az lehetne egy megoldás, hogy magam megcsinálom.


C#-on megírtam egy ilyet API-t használva ("CreateFile"-t használva a fizikai lemez elérésére), viszont az marha lassú volt, hiába használtam optimalizált eljárást az írásra, így is kb. 100 KB/sec. sebesség volt a max., több óra volt, mire egy 1 GB-os PenDrive-on végigment - igaz, USB1 porton, de szerintem ez ott is lassúnak mondható, egy fájl átmásolása is látványosan gyorsabb volt.


Ezért gondoltam, hogy célszerűbb Assembly-ben megírni, de egyenlőre még nem találtam neten anyagot, amiből ki tudnék indulni. Illetve fájlba írásra persze tudok kódot Win-re, de szektoros elérésre nem, főleg úgy, hogy gyors is legyen.

Ha esetleg valaki tudna ilyet, akár FASM, MASM, vagy bármilyen más assembly szintaxisban, nagyon megköszönném, mert akkor Sphinx C-- -ban már neki tudnék látni.

Az sem gond, ha csak DOS alól működik. Az adathordozó természetesen mindig külső lenne, tehát nem célom, hogy vírust csináljak belőle.


Előre is köszönöm!



2013. jún. 12. 00:36
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Driverekkel én is csak mostanában szoktam szórakozni.A windows-os driverekkel fullosan el lehet érni a windows teljes memóriáját, így a lehetőségek amit meg lehet csinálni egy windows-os gépen jóval több lesz.

Pl. driverből lehet írni a registry közvetlenül. Vagy pl. egy virusírtót ki lehet kapcsolni, vagy egy fájlt olyan szinten lehet rejtetté tenni, hogy az nem is látszódik csak néhány nagyon speciális prgorammal.

2013. jún. 13. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!