Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Mennyit ér egy c++-os OKj-s...

Mennyit ér egy c++-os OKj-s képzés, és mennyire nehéz?

Figyelt kérdés

[link]


Erre a képzésre gondolok, elég durván hangzik, hogy drivereket kell írni meg hasonló, de eléggé érdekel a programozás és Pythonban tudok is pár sort írni, mennyire lenne nehéz? Matek nem megy annyira jól (főleg a geometria és a koordináta geometria nem megy,de az algebra, kombinatorika és az analízis viszonylag jól megy). Tudnék ezzel 3-4 száz ezres munkát találni 2 év után? Valaki járt erre, vagy ismerőse esetleg?

18 vagyok, de a bmere nem jutnék be, óbduaibe meg nem szeretnék menni

Köszi a válaszokat!



2013. jún. 14. 19:49
 1/8 anonim ***** válasza:

"akár azt is megteheted, hogy saját driver-programot írsz a kedvenc videokártyádhoz"

Szövegértelmezés.

2013. jún. 14. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

"Tudnék ezzel 3-4 száz ezres munkát találni 2 év után?"

találni találnál, csak elvégezni nem tudnád, szerintem.

Amiért 3-400 000-et perkálnak azt nem kezdő OKJ-s emberkének adják oda, hanem mérnöknek, tapasztalattal. Nem a semmiért kerül annyiba.


Amúgy a piaci értéke egy ilyen képzésnek kb 500 000 Ft.


"óbduaibe meg nem szeretnék menni "

Miért?

Az ország egyik legjobb informatikai lara a Neumann János, csak szólok.

2013. jún. 14. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Vkinek személyes tapasztalat nincs, rsetleg ismerősének? Például hogy otthon mennyit kell tanulnom erre? Mert ha mondjuk elég, hogy csak bejárok, és otthon tudok tanulni a matekre meg infora (újraérettségiznék, és jövőre vmilyen egyetemre mennék.
2013. jún. 14. 20:05
 4/8 anonim ***** válasza:

Ez egyénenként más.

"elég e bejárnom órákra"

biztos, hogy nem elég...


Én itthon tanultam meg programozni több nyelven is.

2013. jún. 14. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

nem jutnál be a bme-re? mármint infora?

akkor ne búsulj, mert aki ide nem tud bejutni, az elvégezni sem tudná, sajnos azt kell hogy mondjam


(feltételezem a tavalyi ponthatárt vetted alapul, mert az ideit még nem tudhatod, bár ez a kapacitás dolog tényleg aggasztó)

2013. jún. 14. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom, én ezt inkább elkerülném, nem csak azért mert "csak" OKJ.


Ha ilyen érdekel, akkor inkább BME-t kéne próbálni, vagy talán az Óbudait.

2013. jún. 15. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Végezd el ezt + egyetem hozzá,figyelj itt segítenek megtanítani fejleszteni plusz kapsz mellette az egyetemen egy programozói gondolkodást,kettő együtt ütős.
2013. jún. 19. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Az egyetemen nem fognak megtanítani programozni. Megtanítják egy vagy több programozási nyelv alapjait, az OOP lényegét, de attól még nem leszel programozó. Az erre a munkára való alkalmasságot csak gyakorlattal és egyéni tanulással lehet megszerezni. Ha jó vagy benne, akkor pdf-fekből, könyvekből, az interneten fellelhető kódrészletekből összetudni rakni az alapokat és kialakítasz némi rutint, amit aztán nagyon sok év után versenyképes tudássá fejleszthetsz. Ha nem vagy ilyen jó, de akad melletted egy lelkes csoporttárs, aki tutorál és rávezet dolgokra, még mindig van esélyed. Ha már az alapoknál elvesztél és nincs semmilyen segítség, inkább ne erőltesd. Keress valamilyen szakmát, amiben jó vagy és élvezed is.
2013. júl. 30. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!