Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Sql szerver telepítése,...

Sql szerver telepítése, konfigurálása, felügyelete. Illetve az sql programozás megtanulható két, max. Három hónap alatt?

Figyelt kérdés

Rendszergazdai végzettségem van, és kiegészíteném a tudásomat a fentiekkel. Nincsen programozási múltam, vagy elő tanulmányom max. csak annyi, amennyi a rendszergazdai linuxos témákhoz kellett.

Ilyen esetben, ha tanfolyamra nem tudok befizetni, egyedül megtanulható ennyi idő alatt az sql?



2013. jún. 16. 09:30
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem.
2013. jún. 16. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Tanfolyami képzéseket láttam 40 órába ugyanezekre. Ennél azért részletesebben kifejtenéd, h miért nem?
2013. jún. 16. 10:25
 3/8 anonim ***** válasza:

Csak egy kérdés, hogy a fenébe szerezted meg a rendszergazda végzettséget anélkül, hogy tudnál sql szervert telepíteni és konfigurálni, na meg felügyelni?

Ez is rendszergazdai feladat, ráadásul nagyon gyakori...


Az SQL nyelvet pedig annyira nem nehéz elsajátítani, de a megfelelő használatához nem árt egy kis relációs algebrai ismeret.

Hasznos könyv: [link]

2013. jún. 16. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Kissé el vagy tévedve azzal kapcsolatosan, hogy egy rendszergazdának milyen feladat körei vannak, de ha kell küldök neked pontos leírást.
2013. jún. 16. 13:21
 5/8 anonim ***** válasza:
A SQL mondjuk nem programozási, hanem lekérdezési nyelv, de az alapok hamar elsajátíthatók. Az a kérdés, hogy ezzel önmagában mit kezdesz. Az adatbázis mindig csak akkor ér valamit, ha van egy alkalmazás, amelyik kezeli is az adatokat.
2013. aug. 5. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Szia!

Hát passz...igazából azért akarnám, h nagyobb eséllyel vegyenek el, de mint írtam alapjaiba véve kb. fingom sincs az egész sqlről, mert hát amikor én tanultam rendszergazdinak, akkor még nem tanították max. csak tanfolyamokon horror összegekért cserébe.

Szóval tényleg semmi rálátásom sincsen még arra se, h mondjuk milyen alkalmazásokat lehet vele használni stb. :(

Tény, h én is elhanyagoltam a tovább fejlődésemet ezen a területen..., de ez van. Tanulni sose késő, nem? :)

2013. aug. 6. 00:00
 7/8 anonim ***** válasza:
Ha saját magad szeretnéd megtanulni: szerezz be egy könyvet mondjuk a MySQl-röl, telepíts a gépedre egy MySQL servert, mellé a MySQL Workbencht (vagy más klienst), és gyakorold végig a könyv feladatait. A lényeg a relacionális adatbázis megértése, az SQL csak utána lesz érhető.
2013. aug. 6. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod.
2013. aug. 8. 09:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!