Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogy kell egyszerüen lelökni...

Hogy kell egyszerüen lelökni a windows-ot hogy telepitsek másikat fell?

Figyelt kérdés
Van valami xp és vista keverékü windows a gépemen és szeretnék feltelepiteni windows crystalt de eddig mindig 2-3 ora hosszáig szenvedtem hogy ki töröljek mindent a c-böl mert oda telepitem a windows-ot.Van valami egyszerübb ötlet hogy mit kell tennem hogy egyböl leessen a windows?kérem segitsen valaki!
2009. okt. 11. 12:16
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha CD-ről elindítod a telepítőt az felkínál egy lehetőséget, hogy újra partícionálja azt a meghajtót amire telepíteni szeretnéd az új oprendszert. Ez a partícionálás (és utána a telepítő meg is formázza a meghajtót) telejsen törli az összes adatot. Amire szükséged van előtte mentsd le másik meghajtóra vagy DVD-re.
2009. okt. 11. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nem teljesen értem a dolgot, szal lehet hülyeséget mondok, de leírom nekem hogy van:

3 asztali gépem és a notim vinyója is 2 részre van particionálva.: C: meghajtó 20-30 giga körüli, D: meg a maradék. Minden film, doksi, kép, mp3, driver, telepítő, tehát minden ami fontos - felhasználói- adat, a D:-n van. C:-n pedig csak a Windows és a hozzá telepített programok, driverek amiknek a telepítője megvan a D:-n illetve van egy Szemetes könyvtár amibe ideiglenesen töltök le. amennyiben kell a letöltés később is akkor megy át D:re. A win reinstall minden előzetes készülődés nélkül DVD berak, C: format gyorsban ntfs-re, telepít. Amint felállt a rendszer D: ről telepítők egymás után indulnak.

2009. okt. 11. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
a második válaszolonak üzenem ,ha nem érti miröl van szo akkor igy irom neki:nem szeretnék windows-ra windows-ot emelni tehát le kell lökni hogy ha ujra inditom a gépet akkor kapok számokat nincs rajta semilyen windows.behelyezem a cd-ét és inditom a telepitést,egyébként a windows-om mindég c particion van,a d particion pedig a zene stb.Ezért kérdeztem hogy kell lelökni a windows-ot.
2009. okt. 12. 16:15
 4/4 anonim ***** válasza:

Nincs olyan, hogy 'emelni' és 'lelökni'.

A válaszoló teljesen jól mondta: beteszed a windows telepítő cd-t a meghajtóba és a cd-ről indítod a gépet.

A windows telepítő elég okos ahhoz, hogy érzékelje a már meglévő windows rendszert amiért szól is.

Ha ügyes vagy, akkor a telepítés közben megkérheted a telepítő programot, hogy formázza le mondjuk ntfs fájlrendszerrel a kijelölt (c:) meghajtót.


Átfogalmazva: 'lelökés' = újra partícionálás vagy formázás.

2009. okt. 14. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!