Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Pascal kérdések?

Pascal kérdések?

Figyelt kérdés

Hogyan lehet Pascalban ezeket megcsinálni?


- Képet megjeleníteni (pl. kep.jpg)

- Egy hangot lejátszani (pl. hang.mp3)


köszi.



2013. jún. 19. 21:58
 1/8 anonim ***** válasza:

Első lépés, ha programozni akarsz: GOOGLE. <-- Jótanács volt. :)


Kép: "pascal jpg megjelenítés", első találat:

[link]

Nem néztem bele, nem tudom, működőképes-e, de indulásnak jó lehet.


A keresést a hang témában próbáld meg te. :)


További tanács: előny ha tudsz angolul, és úgy keresel, több hasznos találatot kapsz.

2013. jún. 19. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
delphi a megoldás
2013. jún. 19. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ti is mi a reteknek írtok, nem is értetek hozzá. A hangot ugyan nem tudom, de kep.BMP-t úgy tudsz beolvasni, hogy hozzárendeled egy text-hez, [link] ezt elolvasod, hogy hogy helyezkedik el a fájlban az adatok, és képpontonként beolvasod, majd kirajzolod. Lehet graph-al is, de van BGI grafika, vagy amit ajánlok az OpenGl a GLUT-tal. És van valami openal is a hanghoz, ahhoz nem értek.
2013. jún. 20. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Kedves Előző, szerinted ha a Kérdező ilyen kérdést tett fel, a BMP structure érthető lesz számára?


Delphi / Lazarus - ban tényleg sokkal egyszerűbb, pár sorból megoldható. (Object Pascal nyelven)

2013. jún. 20. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Igen.
2013. jún. 20. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ja és a Delphi és a Lazarus is Pascal nyelvű. Csak másik IDE-t használ másik fordítóval. Egyébként van ilyen lehetőség, az {objfpc} parancsot kell a program elejére, a program pelda; elé írni. Pont.
2013. jún. 20. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 SimkoL ***** válasza:

Kedves #3. Egyezzünk meg te sem értessz hozzá. Ha értenél elmagyaráztad volna a BMP file 14 + 40 bytos fejlecét. Hol található a szélesség és a magasság - 18. byte -tól 4 - 4 - byte stb.. Mi van akkor ha a számított szélesség negatív szám - a képen fentről lefelé kell kirajzolni - stb... Na mindegy fel se bosszantom magam.


A hangokról pedig az MMSystem gondoskodik :)

2013. jún. 20. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ja mert hogy az olyan nehéz lenne abból a táblázatból kiolvasni, amit linkeltem. Én reméltem ennyi kompetenciát a kérdezőbe, de ha nincs annyid, akkor pedig eláshatod magad.
2013. jún. 20. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!