Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Azok a programozók, akik...

Azok a programozók, akik több, mint 100 ezer dollárt keresnek az USA-ban, azok milyen szintű tudással rendelkeznek? Melyik programozási nyelveket használják leginkább, s milyen mélységekben ismerik azokat?

Figyelt kérdés
Kíváncsi vagyok a szakma legjobbjaikra. :-)

2013. jún. 20. 18:15
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

$100k programozóként az USA-ban is jó pénz (személyes tapasztalat), de nem is lehetetlen. Nagyon sok nyelvvel el lehet érni ezt, a lényeg, hogy már az architect vagy a principal szinten kell lenned. (nagy ritkán, esetleg nagyon jó cégnél senior is elég lehet)


Vagyis nem annyira az a lényeg, hogy milyen nyelvben (de élő legyen, szóval ne például commodore basic) hanem, hogy legyen mögötted mondjuk minimum egy 8-10 éves tapasztalat és legyenek olyan tulajdonságaid amik a többi 8-10 éves tapasztalatú programozó fölé emelnek.


Az is sokat számít, hogy melyik államban dolgozol. A szilícium völgy nyilván jobban fizet mint Oklahoma.

2013. jún. 20. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 iostream ***** válasza:
55%
6-7 év tapasztalattal ez normális fizetés ott programozónak. Nem kell kiemelkedőnek lenni.
2013. jún. 21. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem csak programozás, de ha tervezéshez hozzá tudsz szólni, kommunikációban jó vagy, tudod kezelni az embereket és a kiállásod is fontos egy munkahelyen. Általában nem a legjobbak keresnek a legtöbbet.
2013. jún. 21. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Többször dolgoztam az államokban, most is van vízumom amivel mehetnék. A közelemben senki nem keresett $100k-t, úgyhogy azt hogy 5-7 éves tapasztalattal ennyit simán el lehet érni első kézből tudom cáfolni.


Az igaz, hogy nem a kaliforniában dolgoztam, de ott meg 2x annyi a megélhetés, úgyhogy csalóka az összehasonlítás.


Viszont az egyesült államokban szerződésesként, $75-$100 el lehet kérni óránként. Ez messze a legjobb, angliában például a 40GBP már az erős középmezőny, 50GBP pedig a félisteneknek jár :)

2013. jún. 21. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

"Többször dolgoztam az államokban, most is van vízumom amivel mehetnék. A közelemben senki nem keresett $100k-t, úgyhogy azt hogy 5-7 éves tapasztalattal ennyit simán el lehet érni első kézből tudom cáfolni."


Hát pedig elég szétnézni az USA álláskereső oldalakon, egy átlagos programozói fizu 70-80 K $/év.

A senior-ok általában már 100 K körül vannak.


Pl. itt van egy 150K/év fizus állásajánlat:

[link]


Na persze ott van az az "apróság", hogy csak USA állampolgároknak :D

2013. jún. 26. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Ja, ha esetleg nem tudnál angolul: az egészet nem fordítom le, de 10-15 év tapasztalat kell hozzá :)
2013. jún. 26. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 iostream ***** válasza:
47%
Tehát a 6-7 év ~100k az teljesen jó becslés volt (mellesleg nem becsültem, hanem utánanézésből jött).
2013. jún. 26. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!