Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » C++: "Az elsődleges (primary)...

C++: "Az elsődleges (primary) kifejezések olyan operandusok amelyek nem igényelnek kiértékelést. " Ez mit jelent konkrétan?

Figyelt kérdés

Könyvben olvastam ezt.


Nézem a szabványt (draft), érthető kiemel a sok-sok utasítások közül párat (pl zárójelezett kif, hatóköz feloldás), és precedencia szempontjából ezek elsődlegesek. Ez oké, sőt logikus magyarázatot ad arra hogy a precedenciánál miért kerül korábban kiértékelésre a zárójelezett kifejezés (remélem jól értelmezem a dolgot) (?)


De ez nem teljesen tiszta hogy "nem igényel további kiértékelést"


pl


variable + 2


és


(variable + 2)


Ezek szerint a második nem igényel kiértékelést, miért?


Hálás lennék a válaszokért, üdv


2013. jún. 22. 16:17
 1/5 A kérdező kommentje:
hatóköR feloldás**
2013. jún. 22. 16:17
 2/5 anonim ***** válasza:
2013. jún. 22. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm, hasznos leírás, de sajnos arra nem kaptam választ hogy hogy jön a képbe az hogy "nem igényel további kiértékelést".


Köszönöm, üdv

2013. jún. 22. 17:04
 4/5 anonim ***** válasza:
Honnan veszed, hogy a (variable + 2) elsődleges? Nekem ez nem jön képbe.
2013. jún. 23. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Programozzunk C nyelven c. könyv:


"Operandus lehet konstans érték, azonosító, sztring, függvényhívás, tömbindex kifejezés, tagkiválasztó kifejezés és tetszőleges összetett kifejezés, amely zárójelezett vagy zárójel nélküli, operátorokkal összekapcsolt további operandusokból áll. Ezeket az operandusokat elsődleges kifejezéseknek hívjuk."


Gondolom akkor félreértelmeztem. Az egyetlen egy kérdés ami még nem tiszta: Mi az hogy nem igényel további kiértékelést?


Azt értem hogy pl függvényhívás, tömbelem hivatkozás, struktúratag-kiválasztás elsődleges kifejezések és nem igényelnek további kiértékelést. De pl a


(kifejezés)


is elsődleges kifejezés a könyv szerint. A kifejezés viszont operandusokból és operátorokból is áll/állhat (szintén a tankönyvre hivatkozok). Tehát a válaszodból már megértettem hogy (variable+2) nem elsődleges kif. Akkor most hogy van ez a (kifejezés)? Mikor elsődleges kifejezés? (variable) így önmagában? De akkor is felmerül a kérdés, ahhoz h kezeljük, ki kell értékelni, ami ellentmond a főkérdésemnek.


Nagyon köszönöm a válaszokat, kérlek segítsetek.

2013. jún. 23. 09:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!