Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » A függvények a JavaScriptben...

A függvények a JavaScriptben elsődleges (first-class) típusok ez pontosabban mit jelent?

Figyelt kérdés

A függvények a JavaScriptben elsődleges (first-class) típusok, azaz hozzárendelhetjük őket változókhoz és objektum tulajdonságokhoz, átadhatjuk őket paraméterként más függvényeknek, valamint egy függvény illetve metódus is térhet vissza függvénnyel.


Hozzárendelhetjük őket változókhoz ezt értem.

És objektum tulajdonságokhoz ezt már nem értem. /*Erre tudnátok írnátok egy példát.*/


Köszi.


2013. febr. 8. 22:11
 1/1 anonim ***** válasza:

window.onload = funcion () {

vizsgalat();

}


De akár:


document.getElementById('id').onclick = function () { vizsgalat(); }


Ha DOM fára nézzük például:


document.getElementById('id').style.display = "block";


Itt is a DOM fa rendszerében, annak egyik objektumának tulajdonságához rendelünk értéket.


Ha már programoztál láthatod az első példán 'window.onload' hogy mi milyen idézőjelbe osztályban van (objektum). Sokszor nem írják ki de például: 'window.setTimeout' itt a window a idézőjelbe szülő osztály (objektum). Ha a hozzárendeléshez kell példa, fent van.


De akár változóhoz is lehet:


function vizsgalat() {

...

if (valtozo.length != 0) {

esemeny_valtozo = setInterval('esemeny', 1000);

} else {

clearInterval(esemeny_valtozo);

}

}

window.setTimeout(vizsgalat, 1000);


A clearInterval itt is a 'window' idézőjelbe szülőosztályból származik.

Ilyen példára gondoltál? Vagy a DOM fa miatt kérdezted hogy vannak a leszármazottságok?


[link]


Itt láthatod például a window objektum tulajdonságait, alatta pedig függvényeit is. De a baloldali menüben jól le van írva minden objektum példákkal. Ha félreértettem a kérdésed a DOM fa objektumait is megtalálod még lentebb az oldalon. Remélem tudtam segíteni, vagyis erre voltál kíváncsi.

2013. febr. 9. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!