Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogyan telepíthetnék vagy...

Lupus fang kérdése:

Hogyan telepíthetnék vagy futtathatnék Android-ot netbookon? Hogyan lehetne a Meego helyett más op. Rendszerem. Olyan ami nem foglal sok helyet és rendesen használható is.

Figyelt kérdés
A Meego egy csapnivaló rendszer és már nem lehet benne frissíteni semmit. A Meego meghalt és vele együtt a nem újra telepített x101 netbookok is. Eddig nem volt kényszerem hogy újratelepítsem de most már szinte semmi nem használható benne...sem a Flash player sem az Adobe Air sem az online update részek semmi...egyszerűen használhatatlanná vált. Segítsen, aki tud!

2013. jún. 30. 10:02
1 2
 1/12 tamasoft ***** válasza:

Az android telepíthetőségét a hardver határozza meg. És eléggé célspecifikus a szoftver maga. Szinte minden eszközre 'moddolt' android való; nem olyan mint a windows, hogy univerzálisan mindenre felmegy vagy így, vagy úgy.


Szóval ha a proci nem támogatja az androidot, akkor bukó az egész. És gyanítom, hogy nem támogatja, hiába Linux alapú. Milyen netbookról van szó amúgy? mert ez kimaradt a leírásból.

2013. jún. 30. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
egy pici linux disztró megfelelne neked
2013. jún. 30. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Nem ismerem a hardvered, de kipróbálhatod ezt:

[link]

Gyakorlatilag Android PC-re (és más x86 gépekre)

2013. jún. 30. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 tamasoft ***** válasza:
Ez jónak hangzik, de egyáltalán nem biztos, hogy x86-os a cucc. Erre várnánk, hogy nyilatkozzon a kérdező!
2013. jún. 30. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

tamasoft.. a netbook egy Eee Pc x101 ahogy ez a leírásban is helyet foglal...

említeném hogy pont nem érdekel mi van rajta csak a 8Gb-os hard drive-on elférjen és hibátlanul működjön. Valaki korábban ajánlotta nekem a Fedora illetve a Debian nevezetű rendszereket. Ha ismeritek ezeket illetve van helyette jobb ötletetek és tudtok segíteni hogy telepítsem akkor segítsetek :( már teljesen használhatatlan...még a chormiumot sem tudom frissíteni..:D

2013. júl. 1. 07:21
 6/12 tamasoft ***** válasza:

Ez esetben én is egy linux kisgépekre kifejlesztett verziót próbálnék.

(A leírásban bocs nem láttam, hogy Asus eePC-ről van szó, és olvasatomban az jön le, a kérdésből: "Hogyan telepíthetnék vagy futtathatnék Android-ot netbookon?")


Szóval egy grafikus Linux lehet a nyerő. A Debiant, Fedorát egyelőre nem javasolom.

2013. júl. 1. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
grafikus linux...ez szuper deeeee mi a túró is az?..mert számomra ez ismeretlen fogalom...guglizhatnám de mi értelme ha úgysem tudom telepíteni...meg tudnám én azt csinálni vagy kell hozzá egy keményebb ismeret?...tudsz segíteni?
2013. júl. 4. 07:47
 8/12 anonim ***** válasza:

ebbe nem fog beletörni a bicskád szerencséreű

letöltöd ezt:

[link]


elindítod, kiválasztasz egy linux disztrót a tetején a listából, vagy előre le is tölthetsz egyet, amit itt ajánl valaki, aztán egy OK gomb és kiírja neked USBre, aztán már rakhatod is

2013. júl. 4. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 tamasoft ***** válasza:

[link]


Itt körülnézhetsz, de van magyar is .hu-ra végződve.

2013. júl. 4. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a segítségeteket! Tud nekem ajánlani valaki valamilyen rendszert ami el is fér azon a kis gépen..mert ahogy láttam az Ubuntu 10.11 az 10,7Gb-ot foglal...
2013. júl. 6. 11:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!