Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Egy autós játékban, hogyan...

Egy autós játékban, hogyan vezérelhetném az autót egy külső c++-ban írt program segítségével?

Figyelt kérdés

Persze a játék forráskódjához nem tudok hozzáférni, nameg meghackelni sem akarom azt. Én inkább olyasmire gondoltam, hogy joystick üzemmódban a bemenő értékeket küldeném a saját programomból. Érdekelne, hogy van-e valamilyen szoftver ami a segítségemre lenne? Valami joystick szimulátor?

Arra is gondoltam, hogy proteusban egy mikrokontroller segítségével virtuális COM porton küldenék ki a joystick jeléhez hasonló jeleket. Ez azonban a bonyolultabb módozata lenne, inkább maradnék az előbbinél.


Bármilyen hasznos útbairányítás jól fogna.


2013. jún. 30. 23:20
 1/9 anonim válasza:

Küldjél Window Message-ket. Minden ilyen periféria így tesz.

(MM_JOY1MOVE, MM_JOY1BUTTONDOWN, and MM_JOY1BUTTONUP)

2013. júl. 1. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 iostream ***** válasza:
Úgyérted minden periféria megszakításaira a Windows így tesz.
2013. júl. 1. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
#1-es vagyok, nem egészen így van -> a különböző windows driverek küldik a message-ket, a windows önmagában szerintem nem nagyon foglalkozik megszakításokkal.
2013. júl. 1. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
És ezt hogyan tudom kiküldeni? Melyik könyvtárat kell beinklúdolni? Ha a háttérben fut a program, mennyire fogja befolyásolni a játékot? (Windows message-kről most hallok először, ezért ez a sok kérdés).
2013. júl. 1. 13:19
 5/9 A kérdező kommentje:
windows.h ?
2013. júl. 1. 13:24
 6/9 iostream ***** válasza:
Na most hogy mennyire része a driver az oprendszernek, az egy örök vita. Viszont akkor te is belátod, hogy nem a periféria küldözgeti az üzeneteket.
2013. júl. 1. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:

Úgy látom te ilyen megerősítés mániás vagy :)


igen igazad van nem maga a hardver küldi, hanem a drivere, ami - mivel az általad említett örök viták szerint te ezen a párton vagy, hogy a windows része - így teljesen logikus ha azt írod, hogy windows küldi az üzeneteket.


Így jó?

2013. júl. 1. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
2013. júl. 1. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Nem kell az ilyesmiken vitázni.


Amiket írtatok azok nem csak a joystick által kapott értékeket rögzítik? Azaz ha elmozdítom a kart akkor ezekkel a parancsokkal tudom előhívni az új pozíció értékeit.


Nagyon erősen sokat tévedek?

2013. júl. 1. 18:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!