Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Programozási szintfelmérő...

Programozási szintfelmérő állásinterjún! Pl. : Schönherz diákszövetkezet programozási tesztjén volt már innen valaki? Ha igen, akkor milyen? (nem csak erről a tesztről)

Figyelt kérdés
Érdekel, hogy az elméleti kérdések a fontosak-e egy ilyen teszten, vagy inkább gyakorlat orientáltak? Ha gyakorlaton van a hangsúly, akkor pedig, hogy inkább az alapokat kell nagyon tudni, vagy minden technológiát ismerni kell felületesen?

2013. júl. 6. 12:53
 1/6 anonim ***** válasza:
látom a tagben a javát, de én csak a c++-ról hallottam, arról azt, hogy a nyelv alapjai+STL, semmilyen API-t nem kell ismerni, hiszen azt oda is írnák
2013. júl. 6. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszodat. Igen a java érdekelne főleg, de azért nem írtam bele konkrétan, mert így is képet kaphatok egy ilyen tesztről.

Örülnék neki, ha csak az alapokat kéne tudni, de ami még mindig nyitott kérdés, hogy vajon inkább definíciókat kérdeznek, vagy kódolni kell?


Nem mindegy, mert az elmélet sose volt az erősségem, értem ugyan az öröklődést, interfészeket, belső osztályokat stb, de nem biztos, hogy jól kijövök a kérdésekkel. :)

2013. júl. 7. 11:39
 3/6 anonim ***** válasza:

szerintem vegyes

tudom, hogy vannak elméletből is kérdések, de van kódolás is(persze egyszerűbb)

2013. júl. 7. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Java

Csak SE-ből vannak kérdések: alap elmélet, mit ír ki, mi a hiba kódban, hogyan javítanád, kisebb kódolási feladatok. Alapvető dolgokra mennek rá: alap oo, láthatósági módosítók, static, final, interface, abstract class, alap szálkezelés, operátorok, primitív típusok, wrapper class-ok, stb.

2013. júl. 7. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szia, azt szeretném kérdezni, hogy végül kb milyen kérdéseket kaptál?
2016. jan. 27. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én C# tesztet voltam kitölteni náluk. Gép előtt zajlik. Leülsz, bejelentkezel, szépen megkérnek, hogy ne puskázz, majd egy Google-kérdőívhez nagyon hasonló felületen történik a vallatás. Fontos megjegyezni, hogy olyan plain-text szövegszerkesztője van, hogy az időd nagy része azzal megy el, hogy indent-eled a kódot. És 20 ezekhez hasonló feladat várja a megoldást:

1) Válaszd ki, melyik helyes azonosító! (pl. Name, sizeof, 15penguins)

2) Mi a boxing?

3) Hogyan lehet megoldani, hogy egy osztályt ne lehessen példányosítani?

4) Az osztály tagjainak milyen az alapértelmezett láthatósága?

5) Hogyan oldod meg, hogy egy osztály ne lehessen más osztályok ősosztálya?

6) Mi a különbség az érték szerinti és a hivatkozás (aka. cím) szerinti paraméterátadás között?

7) Írd le az Asd metódus fejlécét, amely kívülről elérhető, byte eredményű, és 3 egész szám típusú paramétere van:

- egy myval érték szerint átadott

- egy myresult kimeneti (vagy eredmény) szerint átadott

- egy myasd hivatkozás szerint átadott

8) A char[4,3,2] tömb hány elemű és hány bájton fér el a memóriában?

9) Hogyan néz ki egy web service metódus?

10) Hogyan néz ki egy web service program?

11-18) Mi a hiba az alábbi programkódokban? Javítsd ki!

19) Csinálj egy console app-ot, ami 100-szor dob egy dobókockával és kiírja, hogy az egyes értékek hányszor fordultak elő!

20) Csinálj egy WinForms app-ot, amin van egy beviteli mező, egy nyomógomb és egy felirat. A júzer megadja (jobb esetben), hogy hányadik Fibonacci-számot akarja viszontlátni a feliraton, és a program írja ki! Persze figyelj oda, hogyha a júzer hülyeséget ír be, akkor a program ne dobjon unhandled exception-t.

100 perced van rá (ha hamarabb kész vagy vele, beküldheted te magad is), mindegy, milyen sorrendben oldod meg a feladatot.

2016. dec. 15. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!