Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Melyik programnyelvvel érdemes...

Melyik programnyelvvel érdemes kezdeni?

Figyelt kérdés

16 éves vagyok, 10.es leszek. Most szeretném elkezdeni a komoly informatikát. Programozás stb. egy minimális tájékozottságom van azért a témában.

kérdésem, hogy melyik programmal érdemes így kezdeni, és sokat segítene egy használható magyar tutorial is. (ingyenesen)


2013. júl. 14. 20:01
 1/8 anonim ***** válasza:
Turbo Pascal
2013. júl. 14. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

"Magyar tutorial"



En lassan 24 eve vagyok programozo...1989 be kezdtem...


Elsonek tanulj meg angolul :)))

2013. júl. 14. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
elég jól tudok angolul. viszont a tengernyi speciális kifejezés elég magas szint.. nemde?
2013. júl. 14. 20:11
 4/8 iostream ***** válasza:
Nem, a szakkifejezéseket amúgy is angolul érdemes megjegyezni, mert vagy nincs magyar megfelelőjük (és erőltetnek rá valami marhaságot), vagy van, de amikor guglizol akkor úgyis az angolt fogod megtalálni. Szóval angol. És Python, természetesen. A Python interpreterrel (bármelyikkel).
2013. júl. 14. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Tengernyi speciális kifejezést nem is nagyon fordítják. Szoktunk is röhögni a kollegákkal egy-egy szakzsargonnal átitatott mondat után, hogy maximum a ragozás volt "magyar":)
2013. júl. 14. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

"És Python, természetesen."


Természetesen.. ehh, nem is mondok már semmit inkább, nem akarok flamewar-t kirobbantani..

2013. júl. 14. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Azért 0. lépésnek nem ártana megtanulni a Google használatát is, szinte naponta teszik fel ezt a kérdést.


[link]


Tutorialt is Google-lel keresel, és programozás során a felmerülő problémákra is Google-lel fogod keresni a megoldást illetve a releváns dokumentációkat.


Milyen nyelv:

A Python-t én is támogatom. De a Pascal is egy bevált, szokásos "első nyelv".

De szerintem tökmindegy.

Úgyis mindenki mást fog írni.


És valóban: tessék az angoltudásod használni! :)

2013. júl. 14. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Python + Pascal vagy C.


Érdemes egyszerre két nyelvvel kezdeni.


A Python jóval egyszerűbb, a Pascal és a C viszont jobban megtanít arra, hogy tudd, pontosan mire fordul le a kódod.

2013. júl. 15. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!