Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Melyik a legjobb programozási...

Melyik a legjobb programozási nyelv kezdőknek és miért?

Figyelt kérdés
Meg szeretném tanulni a programozást mert sok lehetőséget látok benne és érdekel is, azt szeretném tudni hogy melyik egyszerű és melyikel érdemes kezdnei, a neten szeretném tanulni, ez lehetséges nem? És még arra lennék kiváncsi hogy ha elkezdek egy nyelvet akkor az majd később segítségemre lessz bonyolultabb nyelveknél is, vagy anyira külömböznek hogy olyan sokat nem fog dobni rajta?
2013. júl. 18. 19:02
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:

A HTML nem programozási nyelv.


PHP vagy C a jobb: gondolom a "jobb"-at még mindig a kezdés szempontjából értjük. Szerintem továbbra is tökmindegy. A PHP egyébként egyszerűbb, és talán látványosabb eredményeket érhetsz el vele, mint C-vel.

2013. júl. 18. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:
ok, kösz , azért mind 2-t kipróbálom
2013. júl. 18. 23:43
 13/22 anonim ***** válasza:
21%
Viszont a c-vel programozhatsz mikrokontrollereket is, írhatsz gyors képfeldolgozási programokat is, gyári berendezéseknél is általában a c-t használják. Több kapu nyílik meg előtted a c-vel.
2013. júl. 19. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
57%

C-vel kezdeni orbitális baromság, PHP-vel hasonlóan.

Pascal vagy még inkább Python kiváló kezdésre.

2013. júl. 19. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
65%

Én c-vel kezdtem, mégsem érzem baromságnak. Csak mert te nem azzal kezdenéd nem muszáj baromságnak titulálni.

A Python is jó választás, de az nagyon magas szintű szerintem, de attól még alkalmas erre a feladatra.

2013. júl. 19. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
100%

A Python nem nagyon magas szintű, csak magasabb szintű, mint a C, pont ezért sokkal alkalmasabb kezdésre.

Persze a C jó, meg fontos, csak nem akkor amikor az ember még azt sem érti mi az a ciklus, de a következő órán már mutatókkal kell babrálnia...

2013. júl. 19. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:
Amúőúgy a C és a C++ között mi a különbség?
2013. júl. 19. 15:56
 18/22 anonim ***** válasza:

A C++ a C továbbfejlesztése, kiegészítése.

Okosabb, magasabb szintű, kényelmesebb, de mégis hasonlóan gyors kódra fordul.

2013. júl. 19. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
72%
Nem esett még szó valamiről. Telepíts egy UNIX-ot, tanulj bash-t! Az sosem árt. A Pascal kín és gyötrődés. Pythonban érdemes kezdeni, később pedig áttérni egy C alapúra, vagy ha a webes vonalat választod PHP/Ruby/perl jöhet szőba.
2013. júl. 19. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
C-vel akkor jó kezdeni ha egyetemi/profi/szakma szinten tanulod, mert akkor biztos alapot fog jelenteni. Autodidakta módon szerintem inkább egy vagon kérdést fog felvetni, főleg ha semmi programozói tapasztalatod nincs, viszont ha elhivatott vagy, akkor még így is bevállalhatod.
2013. júl. 21. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!