Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Melyik a legjobb programozási...

Melyik a legjobb programozási nyelv kezdőknek és miért?

Figyelt kérdés
Meg szeretném tanulni a programozást mert sok lehetőséget látok benne és érdekel is, azt szeretném tudni hogy melyik egyszerű és melyikel érdemes kezdnei, a neten szeretném tanulni, ez lehetséges nem? És még arra lennék kiváncsi hogy ha elkezdek egy nyelvet akkor az majd később segítségemre lessz bonyolultabb nyelveknél is, vagy anyira külömböznek hogy olyan sokat nem fog dobni rajta?
2013. júl. 18. 19:02
1 2 3
 21/22 A kérdező kommentje:
Hát komolyan akarom venni és érdekel is a dolog.
2013. júl. 21. 11:00
 22/22 anonim ***** válasza:

Én anno Clipper'87-tel kezdtem, ami elég egyedi, script jellegű (interpreteres) nyelv, elég nehéz továbblépni belőle. Elkezdtem a Pascalt, és igaz, hogy nem túl népszerű, viszont rászoktatott a strukturált gondolkodásra, a típusok helyes kezelésére, stb. és az utasításai viszonylag egyszerűek. Onnan könnyebb volt a C felé fordulni, mint a Clipper-ből.


Amúgy az első válaszolónak tök igaza van. A tanuló nyelvet tekintsd eszköznek, és ne az legyen a cél, hogy hányan keresnek ilyen programozókat. Ha majd ráéreztél a lényegre, akkor átnyergelhetsz egy másik nyelvre, de amíg nem mennek az alapok, a gondolkodásod nem állt rá az alapproblémákra, addig egyszerűbb nyelvet használj.


Manapság a Pascal helyett jó alternatíva pl. a Python.

2013. júl. 22. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!