Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogyan lehet megcrackelni egy...

Hogyan lehet megcrackelni egy c++ alkalmazást?

Figyelt kérdés

Én nem akarok crackokat írni csak az érdekel hogy hogyan lehet ezt megcsinálni ha nincs hozzá decompiler.(én nem találtam)A fórumokon is azt írják hogy nincs ilyen. Mégis szinte minden játékhoz van crack ami c/c++ -ban íródott.

A válaszokat előre is köszönöm.



#C++ #decompeiler
2013. júl. 19. 11:45
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Disassembler van, akinek anyanyelve az Assembly, az meg tudja csinálni.
2013. júl. 19. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

[link]


De sokat nem fogsz belőle érteni valószínűleg.

2013. júl. 19. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 iostream ***** válasza:
Na most az, hogy a crack miben van írva és hogy az alkalmazás miben van írva, két teljesen független dolog.
2013. júl. 19. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Teljesen mindegy, hogy milyen nyelven íródott az exe. Crack-elni úgy szokás, hogy fognak egy debuggert, ráakadnak az installer-re, és pl. CD key bekéréskor nézik szépen az assembly kódot, + a memória/regiszterek tartalmát, hogy mi történik, amikor megnyomják az OK gombot. Aztán amikor megvan a JE vagy JNE, vagy akármilyen ugró utasítás, akkor az előtte levő CMP-t egy HEX editorral úgy írják át, hogy mindig oda ugorjon, ahova helyes kód beírása alapján menne. Persze ez egy nagyon primitív példa, a valóságban jóval bonyolultabb, de kb. így kell elképzelni.
2013. júl. 20. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!