Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Mi a kódomban a hiba?

Mi a kódomban a hiba?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Az a helyzet, hogy már 2 napja nem találom a kódomban a hibát és ezért meg kell titeket, hogy kérdezzelek.

A feladatban az én általam beírt országnak a nevét és kódját kellene felvennie MySQL adatbázisba de ez nem történik meg:


<?php

ob_start();

$kapcsolat=mysql_connect("localhost","root","root");

mysql_select_db("feladat",$kapcsolat);



if(!isset($mitcsinal)) {



?>


<HTML>

<BODY>


<p align="center">


<font size="5" color="lightblue"><b>Országok</b></font>

<br><br>


<FORM action="orszagok.php" method="post">

<input type="hidden" name="mitcsinal" value="felvesz">

<p align="center"><b>Kód</b> <input type="text" name="kod" size="3" >

   

<b>Ország neve:<b><input type="text" name="nev" size="20">

   

<input type="submit" value="Felvesz!">

</FORM>


<br><br>


<select style="font-family:courier new">

<option>Malajzia        2356</option>



</select>

</p>



</BODY>

</HTML>


<?php


$mitcsinal=$_POST["mitcsinal"];

$cod=$_POST["kod"];

$neve=$_POST["nev"];

}

elseif ($mitcsinal=="felvesz"){

$sql = "INSERT INTO orszagok (kod,nev) VALUES ($cod,'$neve')";

mysql_query($sql);


header("location: nemtudom.php");


}



mysql_close($kapcsolat);

ob_end_flush();

?>



2013. aug. 8. 09:59
 1/10 A kérdező kommentje:

A headernek eredetileg az orszagok.php oldalra kellene mutatnia csak már minden baromságot írogattam :D

Amúgy nem értem mit keres az a pontosvessző a kódban. Nekem nincs ott a notepad-ban. Szóval azt ne nézzétek.

2013. aug. 8. 10:02
 2/10 A kérdező kommentje:
De már eleve az elseif kód le se fut(pedig le kellene), mert nem irányít át a nemtudom.php oldalra. Szóval nem értem, hogyan hivatkozzak a rejtett mezőre. Ezt egy oktatóvideóból nézem és a srácnak aki beszél közben ez a kód jó, csak ő 1 kicsit máshogy írja, mert PHP4-et használ és én így POST tömbön keresztül kell, hogy hivatkozzak a változókra. De lényegében ugyanaz. Ő pl: ha egy textboxnak az a neve, hogy "nev" akkor úgy hivatkozik php-ban, hogy $nev. Ez oké de ő át sem adja a $nev változónak az értéket míg nekem át kell, mert nem ismeri fel.
2013. aug. 8. 10:05
 3/10 anonim ***** válasza:

Hmm...


Ezt a részt:


$mitcsinal=$_POST["mitcsinal"];

$cod=$_POST["kod"];

$neve=$_POST["nev"];


Nem az elé kéne, mielőtt vizsgálod az isset($mitcsinal) -t?

2013. aug. 8. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Lehet igazad van. Meglesem : )
2013. aug. 8. 10:10
 5/10 A kérdező kommentje:

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at C:\WEBDEV\websites\orszagok.php:1) in C:\WEBDEV\websites\orszagok.php on line 52


Ez mit jelent? :D mert ezt dobja ki

2013. aug. 8. 10:13
 6/10 anonim ***** válasza:
Azt jelenti, hogy a header() hívása előtt módosítottad a header-t, vagyis kiíratást csináltál. Nem szabad. :)
2013. aug. 8. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Értem. Meg szabad kérdeznem, hogy ezt hol tettem meg?

Egyébként köszönöm, hogy segítesz, tudod én már elég rég szenvedek vele.

2013. aug. 8. 10:19
 8/10 A kérdező kommentje:
Ha az isset elé rakom a mitcsinal vizsgálását, akkor kidobja ezt az üzit. Ha meg utána, akkor meg lefut a kód de nem rakja be az adatbázisba.
2013. aug. 8. 10:23
 9/10 anonim ***** válasza:

Legelőször, amikor megláttam a kódod, és a végén a header() hívást, majdnem rávágtam, hogy ez a hiba. De megnéztem jobban, és nem látok azon az ágon kiírást előtte.

Szóval érdekes. :)


Nem tudom mi lehet a gond.

Megpróbálhatnád, hogy kis lépésekben építed fel a fájlt és mindig ellenőrzöd mindkét esetet, hogy működik-e.

2013. aug. 8. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Jó-jó. Próbálkozom vele. Már csak azért is, mert idegesít, hogy nem tudom megoldani. Pedig valljuk be, hogy nem egy hatalmas bonyolult program. De hát ez van :/
2013. aug. 8. 10:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!