Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogyan programozták bele a...

Hogyan programozták bele a programozásba, hogy ha valamit beprogramozok az be legyen?

Figyelt kérdés
Hogyan fejlesztetnetek ki egy program nyelvet?
2013. aug. 8. 18:48
 1/9 Isaac42 válasza:
100%
Azt hiszem a leges legelején még processzor szinten született meg az alap. Infó tanárom régebben azt mondta, ez úgy működik, mint a domino, úgy épül fel a chip vagy valami ilyesmi, minden kód jel, elektromos jel, ami a chippen belül halad és úgy nevezett logikai kapukkal találkozik, amelyek igen-nem-vagy-és..stb elvek alapján érzékelik a kódokat, ez elindít egy másik folyamatot, az egy másikat, és így kiaalakul egy folyamat, egy parancs, ami végrehajtódik. Minden gépen van az alap gépi kód, és a többi nyelv rá épül, azt hiszem.
2013. aug. 8. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszi
2013. aug. 8. 20:03
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Ezt compiler construction-nak/nek nevezik és külön tudományága a rendszerprogramozásnak. Általában több (értsd sok!) évnyi programozási gyakorlatot és elég kemény matematikai, logikai hátteret, precíz gondolkodást, stb., stb. igényel. Ha érdekel a téma, Alfred Aho-nak vannak könyvei a témában, keress rá valahogy így: Alfred Aho Compilers.
2013. aug. 9. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Ui. Csak mert ma szorgalmas vagyok:


[link]

2013. aug. 9. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Mivel szorgalmas voltál 2.szer adtam zöldet.
2013. aug. 9. 09:37
 6/9 anonim ***** válasza:

Én inkább saját kútfőből a saját ismereteimmel írnám le ezt:

-Tehát kezdetben vala, egy számítógép ami Neumann-eveket használta. (EDVAC) azaz a kettes számrendszert használta, stb. stb stb. Ez a számítógép jó nagyméertű volt és lyukkártyával programozták közvetlenül kettes számrendszerben. Neumann János másik "számítógépében" (ENIAC) még a programozás közvetlen huzalozással történt. Később mindeféle logikai kapcsolások alakultak ki ÉS illetve a VAGy a NEM és a kizáró VAGy és a bitenkénti megengedő VAGy. Lényegében ezek kombinációjából bármilyen aritmetikai művelet leképezhető. Később azonban létrehoztak egy egyszerű programnyelvet. Mig korábban kettes( illetve később 16-os számrendszerben történt a programozás és az adatbevitel), így ezeket lerövidítették rövid angol szavakra, megkülönböztették az utasításokat az adatoktól és létrejött az első programnyelv az Assambly. Bár ennek átlátása elég nehéz volt de mégis könnyebben megjegyezhető és tanulhatóbb. Később létrejöttek a magasabb szintű nyelvek, amik többsége előbb Assamblyre fordított, majd onnan tovább gépi kódra. Röviden összefoglalva erről szól ez, a fentieknek igaza volt de valahogy igy kell elképzelni ezt.

2013. aug. 9. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Most már tisztában vagyok vele köszi.
2013. aug. 9. 10:43
 8/9 anonim válasza:
Ha az a kerdesed miben programoztak a legelso forditot, akkor assemblyben, illetve gepikodban (hexaban).
2013. aug. 10. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Amennyire tudom, a programnyelvek, pontosabban fordítók egymásra épülnek. Először vala a gépi kód, abból egyenesen következett az assembly. Assemblyben már meg lehetett írni egy nagyon egyszerű fordítót, ami kb. egy erősen makrózott assembly kódot dolgozott fel. Ezzel megint bonyolultabb fordítókat írtak, stb.


Pl. az Python fordító C-ben lett írva. (Eredetileg.)

2013. aug. 11. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!