Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Pascal program leállítása (? )

Pascal program leállítása (? )

Figyelt kérdés
Tudom hogy valószínűleg hülye kérdés lesz. Tehát van egy ciklus ami elvileg végtelen mer sosem teljesül az a feltétel ami leállítaná ezt szeretném ha le tudnám állítani úgy hogy nyomok egy escapet.

2013. aug. 10. 22:47
 1/6 A kérdező kommentje:
Persze úgy megy hogy mindig bekér a ciklus végén egy billentyűt és ha megnyomom az escapet kilép de azt szeretném hogy ne álljon meg a ciklus bekérni hanem fusson mindig és akkor álljon le mikor megnyomom.
2013. aug. 10. 22:49
 2/6 anonim ***** válasza:

Írsz egy hátultesztelő ciklust (repeat...until), amiben teszteled, hogy a bekért billentyű kódja 27-es-e. (27 az escape ascii kódja.)

Ha a kérdés arra irányult, a klasszikus értelemben vett végtelen ciklusból is "ki lehet ugrani" a break utasítással (ennek hatására a program futása a ciklus utáni utasítással folytatódik), azonban ezt illik kerülni, mert nem szép, és általában elegánsabban is megoldható.

2013. aug. 10. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Pl:


repeat

...

ch := ReadKey;

until ch=#27;

2013. aug. 11. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

#3 voltam, asszem nem is jó páldát írtam, mert az mindig vár egy billenytű leütésre.

Inkább így:


uses crt;

repeat

...

until Keypressed;

2013. aug. 11. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 ejbenjaro ***** válasza:

Valami ilyesmivel próbálkozz:

Repeat

[...]

If keypressed then c:=readkey;

Until c=#27;


Ugyan így megírható előltesztelò cíklusra is, de azt már neked kell megírni.

2013. aug. 11. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, az utolsó megoldással sikerült :)
2013. aug. 11. 08:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!