Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » A C++, PHP és a Java programoz...

A C++, PHP és a Java programozási nyelveknek mekkora jövőjük van? Évtizedekkel később is ilyen keresettek lesznek?

Figyelt kérdés

2013. aug. 15. 13:42
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Ezt senki nem fogja megmondani neked.

Ha mégis akarsz egy kis gondolkodni valót, érdemes ezt tanulmányozni:

[link]

2013. aug. 15. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
62%

Totál esélytelen megmondani.

A PHP egyébként már most leáldozóban van, ha a C++ és Java el is avul, mindenképpen marad egy rakat kód, ami karbantartást, fejlesztést igényel majd.

2013. aug. 15. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

A PHP -ben én továbbra is nagy jövőt látok, jelenleg a leginkább elterjedt megoldás, ráadásul a 6-os verzióval már bájtkód készíthető majd a kódokból, ami jelentősen gyorsabbá teszi majd.


.net alapú oldalakhoz szerver odlalon komoly licenszfeltételek vannak, ezt sokan nem hajlandóak megfizetni, nem mellesleg az M$ mostanában nyújtott teljesítménye engem nem győz meg.


Java az egyetemisták miatt terjed ilyen mértékben kb, mert az egyetemek nyomják az emberekbe, hogy milyen jó. Valójában webre borzasztóan erőforráspazarló technológia, az egyetlen előnye, hogy sok hozzá a kóder, és nehezebb benne gányolni mint php-ban. Ez megint ízlés kérdése, de nem érzem úgy, hogy a java komolyan képes lenne megszorítani a php-t.


A kérdésedre a válasz természetesen, hogy azt is nehéz megsaccolni, hogy 2-3 év múlva mi lesz, nemhogy 10, de én kitartok a php mellett, ha valaki jó benne akkor lesz munkája a későbbiekben is, ha másért nem akkor a platform elterjedtsége miatt, azért az nem 1-2 perc amíg a komplett web átáll más rendszerre (főleg amíg nincs valódi alternatíva, csak egy zárt kódú M$ megoldás, vagy egy borzasztó erőforrásigényes, amúgy nem webre kitalált csak éppen ott is valamennyire használható java).


Amit kihagytál és jelenleg folyamatosan teret hódít az a NodeJS, de jelenleg nagyon gyerekcipőnek mondanám még, viszont lehet jövője.


Adatbázis oldalon viszont érdekesebb dolgok történhetnek, ott van rá esély, hogy a MySQL erősen teret veszít a NoSQL megoldásokkal szemben.

2013. aug. 15. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
67%

@14:09: Azért a Java EE kicsit más, mint a sima SE és nem is kis infrastruktúrára tervezték.

Még nem írnám ezt le és annyira nem erőforrás pazarló, csak nagy terhelésnél jönnek ki az előnyei.


Na meg nem szabad elfelejteni, hogy az androidon is egy java alapú rendszer fut, emiatt kelleni fog még programozó és az android nincs épp kihaló félben. :)

2013. aug. 15. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

@14:21: Persze, de az Android távolról sem web, én pedig azért estem neki web oldalról mert a PHP-ból arra következtettem, hogy web szempontból vizsgálja a kérdező a kérdéskört.


Ha eltekintünk a webtől akkor természetesen a Javanak van létjogosultsága.

2013. aug. 15. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Nem csak web szempontból érdekel, hanem úgy "általánosságban" (nem tudom is, hogy fejezzem ki magam). Android, PC, web és meg minden érdekel, ahol lehet ezeket hasznosítani. Vagyis általánosságban.
2013. aug. 15. 16:22
 7/13 anonim ***** válasza:

Honnan a frászból tudhatnánk? :D

Anno a DOS-os időkben a Clipper-ért odavolt mindenki, a mai gyerekek már nem is hallottak róla, ugyanakkor a C++ meg 30valahány év elteltével is még mindig keresett.

Ez egy ilyen szakma, lehet, hogy megtanulsz valamit, éveken át mélyíted a tudásod valami technológiában, aztán jön valami új, te meg dobhatod ki az ablakon.

De az is lehet, hogy időtállónak bizonyul majd, és nyugdíjas korodig használatban lesz.

Egy újabb, mai példa:

Silverlight. Nagy hype volt, meg kikiáltották Flash-gyilkosnak, aztán eltűnt a semmiben. Mert sz*r volt. A Flash-esek persze örültek, hogy maradtak a trónon, de mostmár, h. megjelent a HTML 5, úgy néz ki, hogy ők is mennek a süllyesztőbe :D

2013. aug. 15. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
A Clipper nem csodálom, hogy kikopott. A csak karakteres felületet vagy a gyenge minőségű grafikus felültetet (például Pascal) létrehozni tudó programozási nyelveknek nem túl népszerűek a mai világban. A fiatalok nem valószínű, hogy karakteres felületen fognak játékokat játszani, mivel nem jelent akkora vizuális "kielégülést" számukra. :D
2013. aug. 16. 11:55
 9/13 anonim ***** válasza:
Ha még meglenne a C64-em, tanulna a franc C#-ot :D
2013. aug. 16. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Ui. Ha ennyire félsz attól, hogy valami olyat tanulj, ami 2 év múlva "használhatatlan" lesz, akkor tanulj ALGOL-t, az már nem fog kimenni a divatból :D
2013. aug. 16. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!