Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Melyik nyelvvel egyszerűbb...

Melyik nyelvvel egyszerűbb elhelyezkedni egyetem mellett?

Figyelt kérdés
Szeptembertől Pesten leszek egyetem és nem akarom, hogy a szüleimnek kelljen fizetni azt, hogy én tanulok. Szóval muszáj lesz valamilyen munkát keresnem. Informatikában szeretnék elhelyezkedni, mivel ez jó lesz munkatapasztalatnak és ráadásul még egész jól fizet is, de jelenleg csak egy programozási nyelven tudok, az pedig a Pascal. Abból nagyon jó vagyok, de azzal nem lehet elhelyezkedni, szóval kell egy új nyelv. Szerintetek melyiket könnyebb megtanulni olyan szintre, hogy munkát vállalhassak? Web designer(HTML5 + CSS) vagy Java? Az utóbbit már tanulgattam, egy fél könyvi tudásom van belőle. :) Napi 3-5 órát szánnék rá októberig(kb 200 óra), szerintem nem lehetetlen. A kérdés az, hogy mit? :)

2013. aug. 11. 18:32
1 2
 1/18 iostream ***** válasza:
83%
A Java tuti tip ilyenre. Rengeteg juniort söpörnek be a cégek.
2013. aug. 11. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszod!


szerinted ahhoz elég 200 óra, hogy használható szintre hozzam magam?

2013. aug. 11. 18:55
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Elég, ha tényleg kitartó vagy.


Viszont részmunkaidős állásra webeset lehet könnyebb találni.

2013. aug. 11. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
na, most megint elbizonytalanodtam, hogy minek ugorjak neki holnap
2013. aug. 11. 20:31
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Akkor ugorj neki mindkettőnek. Mindkettő mellett szólnak érvek.
2013. aug. 11. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
akkor lenne 2 félkész "termékem" ami a kutyának se kell..vagy ennyi időnek elégnek kell lennie, hogy alkalmazható legyen a tudás?
2013. aug. 11. 20:55
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

A tájékozottság sosem árt.

"Profi" úgyis csak akkor leszel, ha aktívan használod is az adott nyelvet.

(Sok-sok példa megoldás a minimum.)

2013. aug. 11. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 iostream ***** válasza:
100%
A Javát használják webre is, de nem kell feltétlenül részmunkaidő sem. Többen megtették már azt, hogy egyetem mellett dolgoztak az elejétől. Valószínűleg kicsit lassabban végzel, de sokan meló nélkül is így végeznek.
2013. aug. 11. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
48%

Na igen, kinek mi a fontosabb.

Én inkább időben befejeztem az egyetemet és csak alig-alig dolgoztam.

Szükségem annyira a plusz pénzre nem volt, így nem kapkodok minden munkahely után még.


De cserébe nemsokára meglesz az MSc diplomám és még csak 22 vagyok.

2013. aug. 12. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

C# vagy Java.


Megfelelő hozzáállással 200 óra elegendő kell, hogy legyen arra, hogy valamelyik cégnél juniorként felvételt nyerj, persze csak kellő alaposság mellett. Junior fejlesztők esetén nem szoktak magasak lenni a követelmények; ismerni kell pár design patternt, megoldásokat olyan alapproblémakra, mint a fában keresés, vagy a láncolt listák kezelése, stb. Még csak nyelvspecifikus ismeretből sem szükséges komolyabb mennyiség, sőt, olyan cég/interjúztató is akad, ahol egyáltalán nem számít, mennyire ismered a Java nyelvet, sokkal inkább a problémamegoldó készségedre kíváncsiak.


Szívesen mondanám, hogy segítek nálunk elhelyezkedni, ám sajna perpill nincs junior felvétel a mi cégünknél. Viszont a Nokiánál, a BalaBitnél, vagy a ChemAxonnál például érdemes lehet kopogtatni...

2013. aug. 12. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!