Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Melyik az a programozási...

Melyik az a programozási nyelv amivel a legtöbb fajta programot tudom írni és egyszerű megtanulni?

Figyelt kérdés
Szeretnék mindenféle programokat írni de nem tudom melyik nyelvet érdemes a leginkább tanulni.

2013. aug. 28. 09:29
 1/8 anonim ***** válasza:

Ha még nem tudsz semmin programozni, akkor ne az legyen a cél, hogy minél többféle dologra legyen alkalmas.


Tanulj Turbo Pascalt, vagy C++t.

2013. aug. 28. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Alex Fly ***** válasza:
100%

A turbopascalt már nem igazán használják, akkor inkább Delphi. A C++ jobb, de kezdőnek nem igazán ajánlják.

Szerintem jobban járna egy egyszerű , kezdőknek kifejlesztett és -magyarul is- jól dokumentált általános célú nyelvvel. Személy szerint a Python-t ajánlom. Viszonylag gyorsan elsajátítható és könnyű továbblépni más nyelvekre.

2013. aug. 28. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszi szépen de a C, C++, HTML, java alapjait tudom.
2013. aug. 28. 09:50
 4/8 anonim ***** válasza:
Akkor a Python lesz a kitűnő választás minden szempontból.
2013. aug. 28. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 iostream ***** válasza:
68%

"Melyik az a programozási nyelv amivel a legtöbb fajta programot tudom írni és egyszerű megtanulni?"


A nyelvek többsége általános célú, tehát a legtöbb fajta program rész kiesik, mert bármilyet tudsz vele írni. Egyszerű megtanulni, na ez meg személyfüggő, de még mindig a Python a legszexibb.

2013. aug. 28. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:

Sajnos a kérdés legnagyobb bibije maga a magyar nyelvű dokumentáció. Szinte minden angolul van a számítástechnikában. Természetesen libri.hu és hasonló könyvesboltokban (pénzért) szinte mindenről találsz szakirodalmat.


Az alapjaid elég erősek. Ha windows alatt vagy, részemről a .net-et javaslom. Van a visual studio-nak c++ szintaktikás környezete is, és most arra álltak rá MS-ék, bár a c# szerintem még jóval népszerűbb a jelenben.

2013. aug. 28. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Erre leginkább a Common Lispet tudnám ajánlani. Nem állítom, hogy egyszerűbb annál, amit eddig tanultál, de elég sok dologra alkalmas. Viszont eszi a memóriát.

Ha egyszerű nyelv kell, akkor inkább a Python.

2013. aug. 28. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ha C és C++ alapokkal már rendelkezel, akkor (meg egyébként is) C# -ot vagy Java -t ajánlanék leginkább. Nem bonyolult őket megtanulni és igen széles körben használatosak, az egyszerű desktop alkalmazásoktól kezdve, a komplex webes rendszereken keresztül, a multimédiás játékokon át, egészen a beaágyazott szoftverekig. A Java ezenfelül az Android platform elsődleges nyelve. Az alábbi linken ráadásul egy gyors, de az alapokhoz kiváló tananyagot is találsz, ráadásul magyar nyelven.


[link]

2013. aug. 30. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!