Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Elvileg lehetne windows...

Elvileg lehetne windows desktop gadgeteket valami open source cucc (pl. webkit) alatt futtatni?

Figyelt kérdés

Maguk a gadgetek (minialkalmazások) a grafikához szükséges textúrákból, hozzá css stíluslapokból és a működést leíró javascript állományokból állnak.


Kb. ordít, hogy valami webes cucc lenne, ami a működést illeti. Gondolom, a rendszerben az implementációt megoldó sidebar.exe trident alapú lehet, mert mi más...


Arra gondoltam, csinálni kéne hozzá egy teljesen egyedi host programot, ami más oprendszereken is futhatna.


2013. aug. 31. 20:39
 1/2 anonim ***** válasza:

Elméleti szinten persze, hogy megoldható, hiszen ahogy írtad, a gadgeteket webes technológiákkal kellett megírni. Emlékszem, anno Vistára írt gadgetjeim hibásan jelentek meg 7 béta verziói alatt, később már reszeltek a sidebaron. Nem tudom, mennyire lenne érdemes ezzel foglalkozni ugyanakkor, ahogy észrevettem, sosem volt elterjedt, és Windows 8-ból is kivették a támogatást (bár vissza lehet hackelni elvileg). Van néhány technikai jellegű kihívás is:

-Sidebar IE motort használt, WebKiten nyilván máshogy jelennének meg az arra szabott alkalmazások

-Sidebar API-t portolni kéne

-Sok alkalmazás rendszer szolgáltatásokat (pl WMI-t) hívott meg

2013. aug. 31. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Nekem van 3 gadget, ami vista béta óta mindig kint van az asztalon, és megszoktam, használom is őket. Ha nincs ott semmi (pl. xp, win8 vagy linux alatt), akkor egyszerűen bántja a szememet.


Kihívásként izgat a dolog, bár nem tudom, hogy a képességeimet meghaladná-e. Csak amatőr szinten programozok, nem vagyok informatikus.

2013. aug. 31. 22:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!