Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » PHP: mi a @ folyik itt?

PHP: mi a @ folyik itt?

Figyelt kérdés

Valaki magyarázzon el nekem valamit PHP-val kapcsolatban:


1) ez a kód fut:


<?php


$a = array(

"2012-01-01 00:00:00" => 1,

"2012-01-01 01:00:00" => 2,

"2012-01-01 02:00:00" => 3,

"2012-01-01 03:00:00" => 17

);


foreach ($a as $k => $v) {

echo "\$a[$k] => $v.\n";

}



?>


2) Ez a kód nem ad ki semmit!


<?php


include 'chartlib.php';

$a = array(

"2012-01-01 00:00:00" => 1,

"2012-01-01 01:00:00" => 2,

"2012-01-01 02:00:00" => 3,

"2012-01-01 03:00:00" => 17

);


foreach ($a as $k => $v) {

echo "\$a[$k] => $v.\n";

}



?>


A különbség csak annyi, hogy hivatkozok egy másik fájlra, amit majd használni szeretnék. Nem értem a 2) esetében miért nem ad ki semmit, nulla, üres az oldal, az oldal forráskódja teljesen üres. Mindenhol azt írják a PHP-t könnyû megtanulni. Szerintem ez egy használhatatlan nyelv, következetlen.



2013. szept. 1. 15:18
 1/6 anonim ***** válasza:
81%

"Szerintem ez egy használhatatlan nyelv, következetlen."


Pedig bizony nem az.


Esélyes, hogy a behívott fájlban van valami hiba és a szerveren ki vannak kapcsolva a hibaüzenetek, ezért nem látsz semmit.

2013. szept. 1. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 iostream ***** válasza:
60%

"Szerintem ez egy használhatatlan nyelv, következetlen."


Ez valóban így van, de ha te ezt 0 PHP tudással jelented ki, akkor meglehetősen hiteltelen vagy. Szimplán lusta vagy kideríteni, mi a hiba, és ítélkezel mert az kényelmes.

2013. szept. 1. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
69%

Furcsa, Ideone-on lefut és kiírja amit kell:

[link]


Nem lehet, hogy a chartlib.php-ben van valami turpisság?

2013. szept. 1. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Drone007 ***** válasza:

Az include utasításnál a hivatkozott fájlt elérési útját fájl-rendszer szinten kell megadni. Ez relatív hivatkozásnál nem szokott gondot okozni, ha a file ott van, ahol lennie kell.

Valószínű, hogy a php hibaüzenetei ki vannak kapcsolva, ezért nem látsz semmi eredményt. Célszerű lenne bekapcsolni őket:


<?php

ini_set('display_errors',1);

error_reporting(E_ALL);

?>

2013. szept. 2. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

"használhatatlan nyelv, következetlen"

Ezzel a hozzá állással kb. az összes nyelvre mondható.


Egy matek példát se tudsz megcsinálni a kellő tudás/gyakorlás nélkül akár 5p alatt.


Ha hiba van, akkor az valahol ott kell lennie. Attól hogy nem dob hibaüzenetet attól lehet másfajta hiba is. Mert nem csak szintaktikai hiba létezik.


- Szintaktikai hiba:

Lényegében fordítási hiba. pl. nem teszel ki egy ";" vagy egy "(" jelet.


- Szemantikai hiba:

Az előzővel ellentétben NEM dob hibát. NINCS HIBA ÜZENET! Ez egyfajta logikai hiba. A program lefut, csak valamit nem úgy történik ahogy te megtervezted. Mondok 1 példát: Egy elágazásban nem kisebb "<" jelet írsz, hanem egy nagyobb ">" jelet. Kód szinten nincs is hiba, de még is keresheted órák hosszat ha egy több 1000 soros kódról beszélünk.

2013. szept. 3. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
ahogyan előttem is írták ha talán bekapcsolnád a hibakijelzést az sokat segítene... php-t amúgy is localhoston vagy saját szerveren fejlesztünk többek között a hibalogok miatt. ha ilyen ingyenes gagyi tárhelyen vagy akkor nyilvánvalóan nem látod a hibákat (ez éles tárhelyen amúgy is így szokás mert megkönnyíti az oldalad feltörését ha kifossa a hibát a kód)
2013. szept. 5. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!