Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Meg szeretnék tanulni programo...

Meg szeretnék tanulni programozni, de nagyon kezdő vagyok. Ötletek hogy hogyan kezdhetem el?

Figyelt kérdés

Annyit értek hozzá hogy egy HTML dokumentumot <html> kezdjük, és </html> el zárjuk.

A lényeg, meg szeretnék tanulni programozni, de légyszíves ne azt mondjátok hogy tanuljam meg a C++-t mert az nekem így elsőre fullra kínai. Ha lehetne valami kezdő videókat küldhetnétek amibe bemutatják hogy mi mire jó és hogyan kell használni.



2013. szept. 6. 15:17
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Amit írtál a html kódról, azt pont nem szokták programozásnak hívni, bár hasonló. A html nem programnyelv, hanem egy leírónyelv.


Ha ennyire az elején vagy, valami nagyon egyszerű nyelven keresztül kellene kezdeni. Mondanám a Pascalt vagy a Pythont, csak félek, hogy azok is elveszik a kedved. Ha szoktál Excel-t használni, akkor esetleg a VBA script nyelvvel is kezdhetnéd, az be van építve az Excelbe. Azzal az eredmény is látványosabb, mint egy konzolos progival.

2013. szept. 6. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

íratkozz be suliba, ha nem tanultál soha nyelvet, akkor az elsőre nagyon nehéz lesz egyedül.

Mindenek előtt, még mielőtt nyelvet választasz, az algoritmusokkal, meg hasonlókkal legyél tisztában.

Továbbá a HTML nem programnyelv, csupán egy egyszerű leírónyelv, akár a CSS.

2013. szept. 6. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 soccerway ***** válasza:
A programozás nem olyan mint egy játék, hogy ha nem megy nézel róla egy youtube videót, pascal szerintem is egy jó kezdet.
2013. szept. 6. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Fogj egy ált.iskolás infó tankönyvet és olvasd el belőle a programozás részt. Ahol leírják, mi az az algoritmus. Ha ezt végigrágtad, utána lehet továbbmenni nyelvekre, pl. Pascal, vagy Python.
2013. szept. 6. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

websiteot akarsz vagy "sima" programot? Nagyon nem mindegy.

Ha web, akkor w3schools.com, és nagyon sok (akár magyar) oktatóvideó(yt), és leírás(google) van.

Feltétlenül szükséges: google, kitartás, angol.

Html-el kezdd (ha már megy css-el együtt tanuld), aztán majd nagyon sok lesz még utána.

2013. szept. 6. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

A programozás igenis olyan mint egy játék. Először azt sem tudod mit kell csinálj, de elkezd érdekelni. Nézelődsz, gondolkodsz, elkezdesz egy nyelvet. Küzdesz egy darabig, majd önállóan is tudsz írni pársoros programot. Élvezed, de nem elég, nagyot akarsz alkotni, ilyet bárki tud! Utánanézel, rágódsz, közben egyre több dolgot tanulsz külön-külön a kis dolgokból, egy idő után könyveket olvasol és blogokat, hogy többet tudj.

Valahol az úton eldöntöd, hogy többet akarsz tudni, hogy ebből akarsz megélni, és teszel ez érdekében, vagy hagyod hobbinak. A világ beszippantott, már válaszolgatsz mások kérdéseire(helyesen) és még mindig ugyan ott tartasz, ahol kezdted, sosincs vége.


Szeretem a programozást, ezzel akarok foglalkozni, én is voltam ugyan ott, ahol te, na és, ha nem érted elsőre a dolgokat? Más kódját nagyon is nehéz érteni, jobban meglepődnék, ha egyből menne. Videó helyett magyar könyvet próbálj, van fenn ebook, nyugodtan olvasgass, figyelj és utánozd! önállóan programokat írni csak akkor lehet, ha ismered a szintaktikát(mit mikor hogyan kell jelezni a fordítónak)

2013. szept. 6. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 Srapnel ***** válasza:
Az előzőhöz: azért megfelelő matematikia háttértudással bizonyos szintél feljebb és határon távolabb nem nagyon jutsz amatőr szintű játszadozással. Mindezeknek az önálló, valamilyen iskolai rendszer nélküli elsajítása keveseknek megy.
2013. szept. 7. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, letöltöttem a notepad++ és el kezdtem HTML weblapokat szerkesztgetni. Igazából a weblap készítés nem érdekel annyira de ha így kell elkezdeni hát akkor hajrá. Találtam egy EBook-ot a Phyton-ról. Szerintetek ez jól mutatja be a nyelvet?
2013. szept. 7. 15:52
 9/17 A kérdező kommentje:

Nagyon okosan el felejtettem linkelni az EBokkot, de most pótlom önmagam. Szóval mi a véleményetek erről a könyvről:

[link]

2013. szept. 7. 15:56
 10/17 anonim ***** válasza:
Így nem tudjuk megmondani, mert nem tudjuk, melyik EBook. Még annyit, hogy Pascalt is érdemes elkezdeni, sokak szerint a Python túl kötött.
2013. szept. 7. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!