Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hol kezdhetnék el megtanulni...

Hol kezdhetnék el megtanulni programozni?

Figyelt kérdés

14 éves vagyok, és nagyon szeretnék megtanulni programozni C-ben, meg java-ban. Az iskolában majd csak két év múlva kezdik el tanítani, és nincs kedvem kivárni. Nincsenek ilyen internetes tanfolyamok/tutorialok? Ha lehet magyarul, de angolul is jó. Esetleg könyvek, amik a programozásról szólnak, és meg lehet őket rendelni?


Ui: Ha tudtok egyszerűbb nyelvet, amivel jobb ötlet lenne kezdeni, és felkészítene a C-re, akkor írjátok meg légyszíves.


2013. szept. 7. 20:02
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha programozni akarsz megtanulni, akkor először kezd a Google kezelésének elsajátításával. Most lehet, hogy bunkónak tűnök, de amint elkezdesz vele foglalkozni, rá fogsz jönni, hogy tényleg így van. Egyébként (túlzás nélkül) naponta van 1-2 ugyanilyen kérdés itt a GYK-n.

Pascalt szokás ajánlani kezdőknek, de természetesen ez nem Szentírás.

2013. szept. 7. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Hidd el, kerestem a google-n C tutorialokat, csak angolul találtam, méghozzá nem is igazán jókat.


Amúgy most gugliztam rá hogy mi való a kezdőknek, a legtöbben a Pythont ajánlják. Akkor legyen inkább Pascal?

2013. szept. 7. 21:24
 3/9 anonim ***** válasza:
Python is jó, és azt a gyakorlatban is tudod használni.
2013. szept. 7. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Nem rossz a Java kezdésnek, utána a C-t is megtanulhatod.


Java útikalauz

[link]


Kozsik Tamás Java jegyzete

[link]


C az ELTÉ-n

[link]


C Szegeden

[link]


Python, a klasszikus

mek.oszk.hu/08400/08435/08435.pdf


Python az ELTÉ-n

[link]

[link]

[link]

2013. szept. 7. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Utolsónak köszi, a mek.oszk.hu-s Python tutorialt egész jól megértem :) Ment a zöld pacsi mindenkinek.
2013. szept. 8. 14:39
 6/9 anonim ***** válasza:
Én is a Pythont ajánlom inkább, a Pascal ugyanis kizárólag az oktatásban használt nyelv, viszont a Python rendelkezik ugyanazokkal az előnyökkel, és máshol is használják.
2013. szept. 8. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Python,Java,C,C++ szerintem ebben a sorrendben,plusz mellette progelmélet:algoritmusok és adatszerkezetek.
2013. szept. 9. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszi :)
2013. szept. 12. 20:09
 9/9 Csxeba ***** válasza:

Következő a hivatalos álláspont (IK-sok körében :D)

- Ha Java/Android a végső cél, akkor C++-szal kezdj. Nehéz lesz az elején, de utána Java-ra átállni gyerekjáték.

- Ha C# (Windowsos alkalmazások) a végső cél, akkor C++.

- Ha könnyű kezdést akarsz és kezdetnek a programozó gondolkodásmódot akarod elsajátítani, akkor Pythonnal kezdj.

- Ha hardware-eket akarsz programozni (kb villamosmérnöki dolgok érdekelnek, pl robotika), akkor C-t tanulj.


Én Pythonnal kezdtem, de soha nem tanított senki. Ennek az eredménye: Pythonban megcsinálok sok mindent, és másra nehéz átállni.

Egyébként Python a Linuxos világban elég menő, csomó mindent írnak Pythonban (pl. Bittorrent rendszer is abban van)

2013. okt. 18. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!