Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » C++ -ról sima ANSI C-re nehéz...

C++ -ról sima ANSI C-re nehéz a váltás?

Figyelt kérdés
Eddig C++ -t tanultam, alap szinten otthonosan mozgok benne, de sajnos az egyetemen most mindent alap C-ben fognak tanítani. Okozhat ez gondot? Nem ismerem annyira a C-t, annyit tudok róla hogy nincsenek benne objektum-orientált dolgok (pl. class stb.), illetve nincs bool típus (de ha jól tudom ehhez van egy header fájl ami pótolja :) ). Ezeken felül van (nyilván van, de úgy értem fontos) különbség a kettő között?

2013. szept. 9. 19:01
 1/9 A kérdező kommentje:
Sajnos tudom hogy a C++ nem csak egy kiegészítés a C-hez (ahogyan az Objective-C), hanem elég sok dolgot módosítottak az eredetihez képest, ezért más állatfaj a kettő :) Az érdekelne csak hogy C++ tudással nehéz lesz-e átállnom C-re
2013. szept. 9. 19:03
 2/9 anonim ***** válasza:
Az objektumorientáltság hiányozni fog, amit a rekordok (struct) némileg enyhítenek. Ezen kívül még a kiíratás jut eszembe, meg a beolvasás, fájlkezelés, ami eltér.
2013. szept. 9. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 iostream ***** válasza:

Nincsenek kivételek, de gyanítom most se használtad, nincsenek template-k, ezeket se használtad közvetlenül, viszont közvetetten nagyon hányzik (az STL konkrétan kiesik, se vector, se string, se algoritmusok).


Nem olyan nehéz áttérni, egy másik nyelv, nagyon sok közös résszel. Máshogy kell a problémákat megoldani.

2013. szept. 9. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Kipróbáltam ma egy C fordítóvan írni egy egyszerű kis programot hogy kipróbáljam működnek-e a dolgok amiket szeretnék. Egy dolog tűnt csak fel ami eléggé fog hiányozni, mégpedig az, hogy nem lehet argumentumként referenciát megadni. Ez hasznos dolog C++ -ban ha egy függvényünknek több kimeneti értéke is van. Sajnos itt máshogy kell megoldani :/

Biztos találok még különbségeket, de ez eléggé lehangolt

2013. szept. 10. 01:16
 5/9 anonim ***** válasza:
Természetesen menni fog a váltás, hiszen tisztában vagy az alapokkal, a C alapjaival és logikájával, és lesz ott egy tanár, aki segíteni fog. Ha egyszer tanítanak az egyetemen, akkor nem lehet gond. Nem vagy egyedül.
2013. szept. 10. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 iostream ***** válasza:

Persze az rossz gyakorlat, ha egy függvénynek több kimeneti értéke van, vagy nem tartoznak össze, és akkor a függvény több dolgot csinál (rossz), vagy összetartoznak és akkor csomagold őket egybe egy structba.

A referenciának nem ez a lényege.

2013. szept. 10. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

bool=int :D


amúgy meg a referenciaparamétert azt cím szerinti paraméterátadásnak hívják (C) és pointerekkel kb pont ugyanúgy oldod meg, mint referenciával


egyébiránt az alap az, hogy ami cppben kész van mondjuk az stlben, azt c-ben szépen megírod, vagy non-standard header fájlokat szerzel, és azzal dolgozol


(csak nem BME?)

2013. szept. 10. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 iostream ***** válasza:
Ami nagyon hiányzik C-ből az a destruktorok. Igazából ez a legnagyobb hiány alap szinten. Nem tudsz megírni egy vectort, mert nincs destruktor.
2013. szept. 10. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
ez is igaz, például az exceptionökért sem nagyon sírnék ha nem lennének:D
2013. szept. 11. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!