Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogy tudok egy ilyen programot...

Hogy tudok egy ilyen programot csinálni?

Figyelt kérdés
Arról lenne szó hogy pl lenne egy szó legyen "kifli" és ezt a szót szeretném kiirni az asztalra úgy mint egy widgetet hogy akkor mozgatom amikor akarom és ahova akarom.ezt hogy tudnám megoldani???

2013. szept. 22. 18:58
 1/9 iwannagirlfriend válasza:
74%
Hello. Nos, megnyitod a jegyzettömböt. Ezt írod be: msgbox "ide írod azt a szót amit widgetbe be akarsz írni" Ez esetben e jegyzettömbbe ez kerül: msgbox "kifli" Ha ez megvan akkor a fájlt elmented az azstalra majd megnyitod ennyi az egész! :D
2013. szept. 22. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
A fájl kiterjesztése pedig legyen vbs.
2013. szept. 22. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 iwannagirlfriend válasza:
Jah tényleg ezt elfelejtettem írni xD
2013. szept. 22. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
nem pont erre gondoltam hanem hogy csak a szüveg láccon
2013. szept. 23. 06:32
 5/9 A kérdező kommentje:
szüveg látszon
2013. szept. 23. 06:32
 6/9 A kérdező kommentje:
szöveg
2013. szept. 23. 06:33
 7/9 SimkoL ***** válasza:

Nem tudom mi a célod vele, de most volt időm megírtam neked Delphi-ben. [link]

'Leül' a tálcára, jobb egérgombbal az ikonjára kattintva be tudod állítani a szöveget, a betűtipust, háttérszínt és az átlátszóságot. A beállításokat elmenti egy ini file-ba, induláskor betöltődik. A feliratot az egérrel tudod oda vonszolni ahová szeretnéd. StayOnTop tehát mindig felül marad. Ha kéred felrakom a forráskódját is.

2013. szept. 24. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
jó lenne ha nem gond
2013. szept. 25. 16:57
 9/9 SimkoL ***** válasza:

Delphi 7 alatt volt fordítva, egy pár Win API hívás van benne, bármilyen nyelven egyszerűen megoldható, de nekem a Delphi a legkedvesebb :)


[link]

2013. szept. 25. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!