Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Ha rossz vagyok matekból,...

Ha rossz vagyok matekból, lehetek még jó programozó?

Figyelt kérdés
2013. szept. 23. 22:59
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
0%
Nem.
2013. szept. 23. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Botorság ezt így kategorikusan kijelenteni (előző). Hány éves vagy, mit takar, az hogy rossz vagy matekból és miben akarsz programozni?
2013. szept. 23. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Hát az egyetemet nem végzed el így az tutkó. De lehet fejleszteni a matekon.


A programozást is megpróbálnám a helyedben, otthon. Először az algoritmizálást, feladatok lépésekre bontását, stb.

2013. szept. 23. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
85%

Attól függ.

Gimiben én is a bukás szélén álltam matekból. Egyetemen meg 3mas-4es voltam a matekos tárgyakból, volt, amiből 5ös is, pl. diszk. mat, meg analízis.

Szóval sz*r tanárral, ahol se magyarázat, se motiváció nincs a tanulásra, szar lesz a tanuló is.

Normális tanárokkal meg jól is mehet a dolog.

Persze van olyan is, hogy valaki totál tehetségtelen a matekhoz, de mindenesetre arra akartam rávilágítani, hogy ha sz*r jegyeid vannak, az még nem feltétlenül jelenti azt, hogy rossz is vagy matekból.

2013. szept. 23. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 tabaki ***** válasza:
Kezdjél hozzá, hátha épp az segít megérteni.
2013. szept. 23. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 Srapnel ***** válasza:
76%

"Szóval sz*r tanárral, ahol se magyarázat, se motiváció nincs a tanulásra, szar lesz a tanuló is."


Aki önerejéből, utánajárással általában nem tud megtanulni dolgokat, abból sem lesz jó programozó.

2013. szept. 24. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
A kiinduló kérdésre szorítkozva, a tömör válaszom: igen.
2013. szept. 24. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

"Aki önerejéből, utánajárással általában nem tud megtanulni dolgokat, abból sem lesz jó programozó."

Jó, de ehhez kell a motiváció. Nekem gimiben nem volt. Így nem is fektettem bele energiát, nem is foglalkoztam még a minimális szinten sem a matekkal. És mindenki elkönyvelte, hogy rossz vagyok matekból. Még én magam is. Aztán meg kiderült, h. tök jól megy ez nekem, ha tényleg van motiváció hozzá :)

2013. szept. 24. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 Srapnel ***** válasza:
Ha nekem nincs motivációm valamihez, akkor az meg azért nem jó hivatásnak, hobbynak, vagy akárminek.
2013. szept. 24. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

@Srapnel: Nem matematikus akar lenni, hanem programozó. Bár nagyon szeretik ezt a kettőt összemosni, ég és föld a különbség.


Nem kell matekzseninek lenni ahhoz, hogy valaki jó fejlesztő legyen és lehet valaki penge matematikus is, miközben fejlesztőként meg hasznavehetetlen és többet árt, mint használ.

2013. szept. 24. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!