Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Videó feldolgozása opencl-el...

Videó feldolgozása opencl-el nem lassú?

Figyelt kérdés
Az opencl mint tudjuk a videokártya általános célú felhasználására alkalmas. Azonban az egyik nagy hátránya a memóriához való hozzáférés sebessége. Egy videó sok egymást követő képkockából áll. Ezeket mind ki kell venni a memóriából. Ez nem lassítja le annyira, hogy lassabb legyen mint a CPU, pl egy sima videó képének a homályosítása esetén?
2013. okt. 6. 15:24
 1/4 anonim ***** válasza:
Verjetek agyon, de nem erre van a videokártya saját memóriája? Mármint, én úgy tudom, hogy a videokártya memóriája arra van, hogy azokat az adatokat tárolja amit a videokártya kap meg feldolgozásra.
2013. okt. 6. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az egyes válaszolónak igaza van, a videokártya memóriája általában eleve gyorsabb mint normál ramé, de ezen felül az opencl szabvány eleve egyfajta párhuzamosított müveletet takarhat a videokártyán belül, ergo több szálon végzi a művelet mint a processzor, bizonyos esetekben, akár több száz vektorgrafikus mag végzi a műveleteket( ami nem ugyanaz mint a valódi magok száma.

Az opencl egyik módja ezen rendszer kihasználásának, egy jól optimalizált kód, akár 1000 szer gyorsabb is lehet mint a cpu-val végzett művelet.

A másik módszer a CUDA, ilyenkor viszont kód automatikusan optimalizálódik a műveletekre, jobban mint az OPENCL-nél, bár néha éppen ez korlátozza a lehetőségeket.

2013. okt. 6. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
A CUDA csak NVidiára volt kifejlesztve, az opencl pedig több platformra.
2013. okt. 6. 18:16
 4/4 anonim ***** válasza:

igen, de én általánosságban említettem meg, a CUDA jobban optimalizálja a kódot, tehát gyorsabb.


De ha egy programozó ért a vidikártyákhoz, és odateszi magát írhat jobb kódot is mint a CUDA-val írt programkód( azonos vidikártyán)

Persze az más kérdés, hogy mig CUDA-n ez már az alap függvényekben is benne van, tehát viszonylag egyszerűen lehet tökre gyors kódot írni.

Addig opencl-ben ugyanehhez több tudás, és jóval hosszabb programkód kell.


Bár még a nem optimalizált opencl kód is gyorsabb a processzoron futtatott videófeldolgozó programnál.

2013. okt. 6. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!