Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » JAVA, adatok átadása egyik...

JAVA, adatok átadása egyik panelről a másiknak. Hogyan?

Figyelt kérdés
Van egy JTabbedPane-m, amin két panelt lehet váltogatni. Az egyik adatokat olvas be és ír ki egy listába. Ezeket az adatokat kellene kiírni a másik panelon is egy táblázatban, de sehogy sem tudom átadni az adatokat egyik panelről a másikra. Ezt hogy lehet megoldani?
2013. okt. 8. 13:03
 1/1 anonim ***** válasza:

A JTabbedPane-nek van egy getTabComponentAtIndex() metódusa, amivel (elvileg) egy adott indexű tab-ot elérhetsz. Aztán az adott tab-nak nyilván le lehet kérdezni a komponenseit, és azok között megkeresheted azt amelyiknek át akarod adni az adatokat.


Ami viszont egyszerűbb:

Az adott komponensre csinálsz egy referenciát, adattagként abban az osztályban, ahol az eseménykezelő függvényed van (ami átpakolja az adatokat). (Vagy ha ez külön osztály, akkor el kell juttatod a referenciát ide, konstruktorokon keresztül.)


Pl:


<code>

public class Ablakom extends ... implements ... {


private Listbox list1,list2; // <- - - - - - - - - - -


public Ablakom() {

// ablak felépítése, tabok létrehozása, satöbbi

list1 = new Listbox();

list2 = new Listbox(); // <- - - - - - - - - - - - - -

tab1.add(list1);

tab2.add(list2);

// pozícionálgatások, ablak megjelenítése satöbbi

} // constructor


public void esemenykezelocske(...) {

list2.getItems().addAll(list1.getItems()); // <- - - - - - - -

} // method


} // class

</code>


Persze most én hasraütöttem ezzel a Listbox-szal, meg a metódusnevekkel, tökmindegy, a logikát értsd. :)

2013. okt. 8. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!