Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » (Java) Ascii kód rendes...

(Java) Ascii kód rendes szöveggé tétele?

Figyelt kérdés

Például beírok egy szöveget, azt egy program lefordítja ascii kódokra, és a másik program pedig visszafejti, és pont ugyan azt fogom kapni.

Megy is a program, de csak egy kódot ír ki, ha szóközzel elválasztom, akkor errort kapok.

Eddig idáig jutottam:


Scanner dcode=new Scanner(System.in);

System.out.println("ascii kód?");

int code = dcode.nextInt();

Integer.toString(code);

String aChar = new Character((char) code).toString();

System.out.println(aChar);



2013. okt. 9. 19:58
 1/3 anonim ***** válasza:

A szóköz kódja a 32, ha jól tudom.

Átírás, visszaírás megy?

2013. okt. 9. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
ha szóközt rakok, akkor error, de ha pl a 45 meg 44-et egybe írom :4445 akkor is hiba, csak úgy megy hogy egyesével futtatgatom, és úgy adja vissza. Nekem az kellene, hogy beírom mondjuk hogy 44454647484950, és akkor kiadja az azokhoz tartozó karaktereket
2013. okt. 9. 22:20
 3/3 SimkoL ***** válasza:

Akkor most kezdjük az alapoktól:

1. Egy karakter ASCII kódja mettől meddig ? Ha hexában tárolod le nincs gond, mert csak ugye FF-ig belefér, de ugyanez már decimálisan 3 karakter :)

2. Az előzőből kiindulva a kódokat egy stringben hexában tárolod és két karakterekként olvasod, konvertálod vissza.

Ha csak az 'értelmes' karaktereket nézed az 20, decimális 32 - szókőz - től kezdődik és elvileg tarthat FF-ig.

Részemről ennyi mivel nem értek a Java-hoz, a technikai megoldás legyen a tied.

2013. okt. 9. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!