Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Robot készítése Windows pc ből?

Robot készítése Windows pc ből?

Figyelt kérdés

Elsőre baromságnak tűnhet ez a dolog . De ha belegondolsz némely feladathoz talán célszerűbb ez a megoldás .

egy olyan robotot akarok írni ami ha meglát egy embert akkor oda megy hozzá

Van egy atom cpu-s mini számítógépem amire raktam egy arcfelismerő programot (és egy vebkamerát ). Én írtam egy programot ami az alcferismerő adatait beolvassa . Itt jön a probléma .


Hogy tudom usb vagy egyéb porton keresztül rákapcsolni egy elektomos motort a gépre úgy , hogy a programom tudja is kezelni ezt a motrot ? Szóval hogy a programom képes legyen irányítani a motor ki/be kapcsolását és ezáltal tudjon mozogni .


Kérem csak nagyon nyílt emberek válaszoljanak !



2013. okt. 27. 12:58
 1/3 anonim ***** válasza:

"Hogy tudom usb vagy egyéb porton keresztül rákapcsolni egy elektomos motort a gépre úgy , hogy a programom tudja is kezelni ezt a motrot ?"

Például párhuzamos porton (megfelelő galvanikus vagy optoelektronikai leválasztáson, illetve teljesítményelektronikán) keresztül:

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]


Soros/USB port esetén kell valamilyen elektronika - például mikrokontroller - ami a megfelelő soros jelekből a motrok vezérlését végző jeleket hoz létre (megfelelő galvanikus vagy optoelektronikai leválasztáson, illetve teljesítményelektronikán át meghajtva a motrokat). Erre alkalmas például az Arduino nevű "alaplap".

2013. okt. 27. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Hasznos lehet ha beszerzel egy arduinot, sok dolgot megkönnyít, plusz már csak egy motorvezérlőt kell rákötnöd.
2013. okt. 27. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Jól írták az előttem levők, hogy kell elektronika is hozzá. Ehhez jó az arduino vagy ha magad akarsz csinálni egyet (nem nagyon nehéz), akkor ajánlom a PIC18f4560-t, mivel ez nagyon jól kezeli az USB csatlakozást. Én már csináltam egy ilyen fejlesztő panelt a robotomhoz. Egy másik nagy előnye ennek a kontrollernek, hogy a számítógép párhuzamos portként ismeri fel, amire sokkalta könnyebb parancsokat küldeni és kapni, mint az USB porton. Kicsi c vagy c++ programozás tudással írhatsz saját terminált, de tölthetsz is le az internetről. Én a SuperMon-t használtam. De természetesen ezek a hűhók megoldhatóak egy arduino megvásárlásával...ha nem vagy jártas az elektronikában és nem is szeretnéd megtanulni akkor ezt ajánlom.


Lenne nekem egy kérdésem. Mivel méred a távolságot, hogy a robot mekkora távolságot kell megtegyen? Vagy csak úgy gondoltad, hogy ha arcot lát megindul abba az irányba és a személy majd leállítja?


Továbbá ugye tudod, hogy ha azt akarod, hogy a robot ne csak előre meg hátra tudjon menni, akkor minimum két motor kell? Habár én a fent említett PIC-el 3-at vezéreltem meg és ez még messze nem a felső határ.


Ha pedig távolságot is mérsz, amely megadja, hogy pl az arc 3m-re van, akkor a motorok szabályozását is meg kell oldd. Szervómotorral zárt hurkú szabályzást kell csinálj, léptetőmotorral meg jó a nyílt hurkú is, azonban ezeknek komplikáltabb a meghajtásuk. Ha pedig csak úgy szimplán akarod, ahogy az előbb leírtam, hogy megindul az arc felé, majd valaki leállítja, akkor elég egy sima dc motor is. Természetesen léteznek kész motorvezérlők is, amit megintcsak figyelmedbe ajánlok ha nem érdekel a motorvezérlés csínja-bínja.


Tanácsként meg annyit szeretnék mondani, hogy bármilyen motort használsz, külső tápról hajtsd meg (pl elemről vagy telóaksiról...motor méretétől függően). Ezt azért mondom, mert kisebb motorokat meg lehet hajtani az USB 5V-al is, azonban ha a nagy súly miatt vagy akár a robot falnak ütközése miatt a motor nagy nyomatékot kell leadjon ami nagy áram felvételével jár könnyen leégetheti akár a pc tápját is vagy legalább az USB portot elszarhatja.


Ezekkel a dolgokkal nem akarlak elijeszteni...sőt az ellenkezőjét szeretném. Mindig élvezet egy robot készítése, de a legfontosabb, hogy mennyi mindent megtanulhatsz a bütykölés során.

2013. okt. 27. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!